banner198

Süreyya Ayhanın duruşması yapıldı

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop ile ilgili yarışmalardan men cezalarının kaldırılması ile ilgili duruşma gerçekleşti.

Süreyya Ayhanın duruşması yapıldı
banner145

Milli Atlet Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop'a yarışmalardan men cezalarının kaldırılmasıyla ilgili olarak Uluslararası Spor Tahkim Kurulu (CAS) nezdinde açılan davanın duruşması bugün yapıldı.

İsviçre'nin Cenevre kentindeki duruşmaya Süreyya Ayhan Kop, Yücel Kop ve avukatları Osman Buldan'ın yanı sıra CAS Duruşma Başkanı Quentin Byrne, CAS üyeleri Kısmet Erkiner, Prof. Dr. Christoph Vedder, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Temsilcileri Habib Cisse, Thomas Capdevielle, Prof. Dr. Christine Ayotte, Atletizm Federasyonu'nu (TAF) temsilen genel sekreter Nihat Doker katıldı. Avukat Osman Buldan, CAS'ın kararını daha sonra açıklayacağını belirterek, "Men cezalarıyla ilgili itirazımızı yaptık. Tarafların çokluğu süreci uzatıyor. Heyet bütün dosyaları inceledi. Düzgün bir inceleme yapılıyor. Kendi aralarında müzakere yaptıktan sonra kararı ileri bir tarihte açıklayacaklarını söylediler" dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER