banner198

Taş Mektepliler bugün buluşuyor!

Bu yıl beşincisi düzenlenen Taş Mektepliler Buluşmasının yoğun bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor.

Taş Mektepliler bugün buluşuyor!
banner145

Günümüzde Selahattin İnal Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi olarak hizmet veren Taş Mektebin geçmiş mezunları her ne kadar Çankırı dışında yaşasalar da geleneksel hale getirdikleri yılda bir gün “Taş Mektep buluşmaları” bu yıl da gerçekleştirilecek.

 

9 Mayıs 2009 (bugün) Cumartesi günü zaat 14.00’de Taş Mektepte gerçekleştirilecek buluşmaya yurdun çeşitli yerlerinde yaşayan okul mezunlarının katılımı ile büyük bir coşku içerisinde kutlanması bekleniyor. Organizasyonun mimarlarından Fazilet Mutlu programla ilgili olarak şunları söyledi:

 

“1966-67 Çankırı Lisesi mezunuyum. Yıllar sonra arkadaş özlemi çekiyorsunuz. Taş Mektep gözümün önünde duruyor. Kimseyle buluşamıyoruz. Taş Mektep mezunlarını toplamak istedim. 2004 yılında çalışmalara başladık. Ortaokulun açıldığı tarihten itibaren bütün taramaları yaptık. Ulaşabileceğimiz arkadaşlara ulaştık. Aynur Kader hanım ile birlikte yoğun bir çalışma içine girdik. İlk yıl 2005 yılında ilk organizasyonu yaptık. Herkes çok mutlu oldu. Gelenlerden adres ve e-mail aldık. İkinci yıl biraz şüphemiz vardı ancak gittikçe daha büyük yankılar uyandırdı. Bu yıl 5’incisini gerçekleştiriyoruz. Lise müdürümüz Mehmet Soycan ve Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Halim Hıcıplı  onların yardımlarıyla bu işi kotarıyoruz. Ankara’da bir arkadaşımız var Mustafa Başbuğ da fotoğraf arşiviyle bizim organizasyonumuzu destekliyor. Bu yıl 70 fotoğraf sergileyeceğiz. Bu yıl 90 ve 95 yıllarında mezun olanlara da ulaştık.  Bu yıl yaşanılan coşkunun daha büyük olacağını düşünüyorum. Yarın saat 14.00’de başlayacak olan programımız, akabinde gelen misafirlerimizi Çankırı’nın turistik yerlerine gezi ile sürdürecek ve akşam da Büyük Otelde düzenlediğimiz yemek ile günü sonlandıracağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER