banner198

Ticaret ve Sanayi Odasında seçim…

Yeni seçilen 28 üye bugün meslek komitelerini, yarın Meclis Başkanı, iki başkan yardımcısı ve 7 kişilik oda yönetimi için seçime gidiyor.

Ticaret ve Sanayi Odasında seçim…
banner145

Yeni seçilen 28 üye bugün meslek komitelerini, yarın Meclis Başkanı, iki başkan yardımcısı ve 7 kişilik oda yönetimi için seçime gidiyor.

 

İki liste halinde girilen ve 18 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilen Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi seçimleri Genç İşadamları Grubunun “pembe” listesi 8, mevcut oda yönetiminin “beyaz” listesi de 4 grupta seçimleri kazanmasıyla sonuçlanmıştı.

 

Seçim sonuçlarına göre 28 sandalyeli Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasında 19 sandalye “pembe”, 9 sandalye de “beyaz” liste tarafından kazanılmıştı.

 

Bugün Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasında komite seçimleri var. Seçilen meclis üyeleri komite seçimlerini gerçekleştirecekler. 27 Şubat Cuma günü de başta Meclis Başkanı ve 2 Başkan Yardımcısı seçimi yapılacak. Daha sonra 7 kişilik Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi seçimle belirlenecek.

 

Vedat Beki'nin çağrısı...

Genç İşadamları Grubu yapılan seçimlerde 19 isimle Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerini tamamlamıştı. Bu liste kendi içerisinden çok rahatlıkla başta Meclis Başkanı olmak üzere, yönetimini ve Oda Başkanını seçebilirdi.

 

Ancak, seçimi kazanan "Genç İşadamları Grubu" şu saat itibariyle Hayrettin Çelikten ve Serhat Uysal'ın Oda Başkanlığı konusundaki "kişisel ısrarları" sonucu grupta çözülmeler yaşandı. Hayrettin Çelikten kendi tarafına çektiği bazı isimlerle birlikte  "beyaz" listeden çıkan isimlerle ortak ayrı bir grup oluşturma gayretine girdi.

 

Serhat Uysal da "beyaz" listeden iki ismi kendi grubuna çekince, 28 kişilik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Grubu bugün itibariyle resmen kilitlenmiş oldu.

 

Bugün yapılacak Meslek Komiteleri seçimleri yarına bir ışık olacak. Ancak gelinen son nokta, kronikleşen "Çankırı klasiğini" bir kez daha gözler önüne seriyor! Ama bunu bugün söylemeyeceğim...


Arkadaşlar; Denizleri aştınız buralara geldiniz! İki parmak suda kendinizi boğmayın!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER