banner198

Türk Pilotlar Türkiye Rekoru Bayramören de kırıldı.

Bayramörenden kalkan Selçuk Erkek, Türk Pilotlar Türkiye Rekorunu kırdı.

Türk Pilotlar Türkiye Rekoru Bayramören de kırıldı.
banner145

Yamaç Paraşütü ile adını ulusal düzeyde duyuran Çankırı'nın şirin ilçesi Bayramören’den yeni bir rekor haberi daha geldi.

Bayramören eteklerinden havalanan Yamaç Paraşüt’ü sporcusu Selçuk Erkek, 191 km olan eski Türk Pilotlar arasındaki uçuş mesafesini egale ederek rekoru 232 kilometreye taşıdı.

Pazar günü egale edilen rekora imza atan Selçuk Erkek, yerli pilotlar arasında +200’ler kulübüne giren ilk Türk pilot olma unvanını da elde etti. 

ÇAN-HAVK tarafından +200 rekorunun Bayramören’de kırılması durumunda verilecek olan 4000 TL para ödülüne de sahip olan Selçuk Erkek, “Eğer uçuşa erken saatlerde başlasaydım 255 km’lik rekoru da kırabilirdim. Hava şartlarının değişmesi termik düşmesine sebep oldu. Bu yüzden ancak, 232 kilometre uçabildim” dediği bize gelen bilgiler arasında yer almakta.

Öte yandan Bayramören’in Dünya Yamaç Paraşütü sporuna kazandırılmasında büyük rol oynan Tahsin Tekin’in ise rekorun gelmesindeki en önemli başarı sahipleri arsında yer alıyor.

Tahsin Tekin, daha önce yaptığı açıklamada Bayramören’den yapılacak uçuşlarda +200 üzeri mesafeye 4000 ve +255 km üzeri mesafeyi geçen Türk pilotlara 8000 TL ödül vereceklerini duyurmuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER