banner198

Üniversite Vakfı mali genel kurulu yapıldı…

Üniversite Vakfı cumartesi günü Ticaret Borsası salonlarında gerçekleştirdiği mali genel kurul ile 2009 tahmini bütçesini 250 bin TL olarak kabul etti.

Üniversite Vakfı mali genel kurulu yapıldı…
banner145

Üniversite Vakfı cumartesi günü Ticaret Borsası salonlarında gerçekleştirdiği mali genel kurul ile 2009 tahmini bütçesini 250 bin TL olarak kabul etti.

 

Cumartesi günü Ticaret Borsası salonlarında gerçekleştirilen toplantıya başta AK Parti Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin Akman, Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Erol Çakır, Eşref Harmandar, İsmail Işık, Hüsnü Ünal ve Recep Şahin gibi isimler katıldı.

 

Divan Başkanlığına Erol Çakır ve divan katipliklerine Erol Bayram ile Halit Öksüz’ün seçildiği genel kurulda konuşan Vali Uzun özetle şunları söyledi:

 

“Göreve geldiğim günden bu yana yoğun bir şekilde çalışıyorum. Altyapıda çok büyük eksiklikler olmamasına karşın eğitim düzeyinin geldiği nokta ortada. Eğitim kalitesinin yükselmesi konusunda bölgedeki temaslarım aralıksız sürüyor. Bu konuda gördüğüm eksikliklerin ortadan kaldırılması konusunda gereken uyarıları yapıyorum. Zaman zaman tebdili kıyafet denetimler gerçekleştiriyorum. Ilgaz’da Yıldıztepe’ye yaptığım incelemelerde burada kış turizmi değil ancak güreş yapılabilir dedim. Oraya ikinci el de olsa bir telesiyej kurma çalışmalarım bugün de devam ediyor. İl Özel İdarenin Çevre Birliğindeki parasını almanın gayretindeyim. Bir şekilde oradaki ortaklığımıza son vereceğim.”

 

Toplantıda konuşan Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş özetle şunları söyledi:

 

“Üniversite olarak bizimle birlikte kurulmuş olan 16 üniversitenin içerisinde yapılan çalışmalar ve alınan mesafe açısından birinci sıradayız. İhtiyaç duyulan kadrolarımızı tamamladık. Kızılırmak, Ilgaz ve Orta ilçelerimizde kurulması düşünülen yüksek okullarla ilgili çalışmalarımız son aşamaya geldi. Rektörlük binası isteğimizden feragat ederek, bunun yerine fakülte binalarının yapılmasını istiyoruz. Üniversite Vakfının desteği bizlere güven veriyor, Rektör olarak Vakfa ve üyelerine şükranlarımı sunuyorum.”

 

Bakan Şahin 3.5 milyon TL kaynak sözünü yerine getirsin...

İstanbul Çankırılılar Vakfı Başkanı Eşref Harmandar toplantıda yaptığı konuşmada “Adalet Bakanı değerli hemşerimiz sayın Mehmet Ali Şahin’in Üniversitemize 3.5 milyon TL’lik bir sözü vardı. Bunun yerine getirilmesi konusunda aramızda bulunan Sayın milletvekilimiz Nurettin Akman’dan Çankırı adına konunun takipçisi olmasını istirham ediyorum” demesi üzerine Milletvekili Akman da “Sayın Bakanımızla konuyu konuştuk. Bu paranın Üniversiteye aktarılması konusunda sayın Başbakanımızla görüşmemiz gerektiğini söyledi. Seçim gündeminin ertesinde bu görüşmeyi gerçekleştirmek için gayret göstereceğimden kimsenin endişesi olmasın” dedi.

 

Divana sunulan bir önerge ile Sevda Karaali Şireci ve Mehmet Azizoğlu’nun mütevelli heyete alınması konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi istendi.

 

Yapılan mali genel kurul sonrası vakfın 2009 yılı tahmini bütçesi 250 bin TL olarak kabul edildi. Bunun 35 bin TL’si genel giderler, 215 bin TL’sı ise öğrenci bursları ve amacı doğrultusunda kullanılabilecek rakam olarak kayıtlara geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER