banner198

Üniversite Vakfının yeni başkanı Vali Uzun

Çankırı Üniversite Vakfının dün düzenlenen toplantısında Mütevelli Heyet Başkanlığına Vali Şemsettin Uzun seçildi.

Üniversite Vakfının yeni başkanı Vali Uzun
banner145

Çankırı Üniversite Vakfının dün düzenlenen toplantısında Mütevelli Heyet Başkanlığına Vali Şemsettin Uzun seçildi.

 

Dün öğlen saatlerinde İstanbul’dan Çankırı’ya gelen Nevzat Ayaz başkanlığındaki mütevelli heyeti üyeleri önce Vali Şemsettin Uzun’un kendilerine Yaran Evinde tertiplediği öğle yemeğine katıldılar. Yemek sonrası valilik binasında toplanan Üniversite Vakfı Mütevelli Heyeti, tüzük gereği Çankırı Valisi Şemsettin Uzun’u başkanlığa seçti.

 

Mütevelli heyetin  toplantısına başta Vali Şemsettin Uzun ile birlikte Nevzat Ayaz, Eşref Harmandar, İsmail Işık, Selahattin Düzbasan, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ile birlikte yaklaşık 25 kişilik heyeti Çankırı’da ağırlayan Vali Şemsettin Uzun’un heyet üyelerini başta üniversite olmak üzere, Bayramören’de gerçekleştirilecek yamaç paraşüt organizasyonları konusunda da gereken desteğin verileceğini söylemesi misafir heyeti mutlu etti.

 

İstanbul’dan gelen mütevelli heyet içerisinde bulunan İstanbul Çankırılılar Vakfı Başkanı Eşref Harmandar “Sayın Valimiz ile ilk kez bir araya geldik. Görevine yeni başlayan bir valimizin Çankırı ile ilgili yapmış olduğu tespitler beni mutlu etti. Özellikle üniversite ve Bayramören’de gerçekleştirilecek olan yamaç paraşütü organizasyonlarına göstermiş olduğu yakın ilgiden mutluyum. Üniversite Vakfı olarak toplandık ve başkanlığa Sayın Valimizi seçtik. Hayırlı olsun diyorum.” dedi.

 

Yamaç Paraşütü ile ilgili ilk toplantı Bayramören'de...

Öte yandan yapılan toplantıda görüşülen konular arasında Bayramören'de gerçekleştirilecek yamaç paraşüt organizasyonları da yer aldı. Konuyla ilgili detaylı bilgi vermek üzere İstanbul'dan Çankırı'ya gelen Tahsin Tekin başta Vali Şemsettin Uzun olmak üzere üyelere doyurucu bilgiler verdi.

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Ali İbrahim Savaş da "Üniversite olarak biz bu organizasyonlara gereken desteği vermeye hazırız." derken konuyla ilgili ve Vali Şemsettin Uzun başkanlığında ilk geniş katılımlı toplantının Bayramören'de yapılması uygun bulundu.

 

Toplantı bitimi İstanbul'dan gelen heyet Çankırı'dan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER