banner198

Validen esnafa mesaj: Başarı takım işidir

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, hoş geldin ziyaretine gelen ticaret ve esnaf temsilcilerine net mesajlar verdi

Validen esnafa mesaj: Başarı takım işidir
banner145

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, hoş geldin ziyaretine gelen ticaret ve esnaf temsilcilerine net mesajlar verdi

 

Çankırı Valisimiz Şemsettin Uzun’a, Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Ericekli, İl Genel Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Canbaz ve diğer Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Necati Akdoğan ve yönetim kurulu üyeleri “hoş geldin” ziyaretinde bulundular.

 

Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal “İlimize atanmanızdan büyük mutluluk duyduk. Çankırı hizmete susamış bir il. Çankırı’nın ufkunu açacağınızdan ve beklenen hizmetlerin akışına kolaylık sağlayacağınızdan eminiz. Her zaman emrinizde ve hizmetinizdeyiz” dedi.

 

 

Vali Şemsettin Uzun, “Ben görev yaptığım yerleri sahipleniyorum. Artık Çankırılıyım. Çankırı’ya hizmet için buradayım. Çankırı’nın kalkınmasında öncelik Çankırı-Ankara yolunun bitirilmesidir. Yol medeniyettir. Bununla birlikte eğitime önem vermeliyiz. Üniversitenin Çankırı’ya kurulmuş olması büyük bir şanstır. Bu sansı iyi değerlendirmeliyiz. Çocuklarımız hak ettiği eğitim, sağlık gibi hizmetleri en iyi şekilde alabilmeliler. Bu konuda siz esnaflarımıza büyük görevler düşüyor. İlimizi hak ettiği seviyeye getirmek için hep beraber çalışmalıyız. Başarı takım işidir. Edindiğim bilgi ve tecrübeleri, sizlerle birlikte hizmete dönüştürelim” dedi.

 

Ziyaret sonrası Hüsnü Ünal şunları söyledi:
Ziyaret sonrası görüşlerini aldığımız Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal’a ziyaretle ilgili izlenimlerini aldık. Borsa Başkanı Ünal  "Görüşme bir nezaket ziyaretiydi. Esnaf ve ticaret odası temsilcileri ile birlikte sayın valimize hoş geldiniz dedik. Sıcak bir ortamda geçen ziyarette karşımızda çok ciddi, bilgili bir ve deneyimli bir devlet adamı gördüm. . Çankırı’ya gelmeden önce Çankırı’yı incelemiş ve tetkik etmiş. Çankırı’nın sorunlarına vakıf bir yönetici profili çizdi. Ben şahsen Çankırı’mıza böylesi bilgili ve konulara vakıf bir valinin atanmasından bir kez daha mutlu oldum. Önümüzdeki günlerde diğer meslek odaları ile ortaklaşa hazırlayacağımız bir dosya ile tekrar ziyaret edeceğimizi şimdiden söyleyebilirim.” dedi.

 

İl Genel Meclis Başkanı Osman Cambaz…
Ziyarette bulunan heyetin içinde olan İl Genel Meclis Başkanı ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Osman Canbaz gazetemize yaptığı açıklamada “Sayın Vali Çankırı sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket edeceğini açık ve net olarak ortaya koydu. Bu sevindirici bir durum. Bunun ötesinde Sayın Valimizin Çankırı’nın sorunlarını tespit ve çözümü konusunda hayli kararlı buldum. Kendisinin bu tutumu beni fazlasıyla mutlu etti.” dedi.

 

Foto: Valilik Basın Bürosu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER