banner198

Vatandaşın Şahinden İlginç Talebi: Bizide reklam et!

Çankırılı kuruyemişçiler Şahinden reklam talebinde bulundu

Vatandaşın Şahinden İlginç Talebi: Bizide reklam et!
banner145

İstanbul’da Kuruyemişçilik uğraşan bir vatandaş Çankırı Milletvekili İdris Şahin’den öyle bir talepte bulundu ki…

 

Orta’nın Hasanhacı yaylasına çıkarak sürpriz bir ziyarette bulunan Çankırı Milletvekili İdris Şahin, yaylada muhtar Raşit Karaman’ın çadırına konuk oldu.

 

Hiç beklemedikleri bir anda karşılarında Çankırı Milletvekilini gören muhtar Karaman ve ailesi, Şahin’i yaylada kurdukları çadırda ağırladı. Dernek başkanı Ali Çiçek ve çevreden gelen vatandaşların katılımıyla koyu bir sohbete dalan İdris Şahin’e gelen ilginç bir talep ise dikkatlerden kaçmadı.

 

Mecliste en iyi pastacıların Çankırı’dan çıktığını söyleyerek basın mensuplarına pasta ve lokum ikram etmesinin haber kanallarında yayınlanmasının kamuoyunda büyük ses getirdiğine dikkat çeken bir vatandaş Şahin’den aynı şekilde Çankırılı kuruyemişçilerin reklamını yapmasını da istedi.

 

Sadece bu köyden İstanbul’da 350’ye yakın kuruyemişçilikle uğraşan kişinin olduğunu söyleyen vatandaşın bu talebinden mutlu olan Şahin, “En güzel pastacılar, en güzel kuru kahveciler ve en güzel kuruyemişçiler Çankırı’dan çıkar. Bu alanlarda iddialı olduğumuzu her ortamda dile getirmeye ve reklamını yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

 

Kuruyemişçiliğin sabır ve emek isteyen bir meslek olduğunu bildiğini söyleyen Şahin,” İstanbul’da Hukuk Fakültesinde okurken hemşerilerimizin bize sunduğu ikram kuruyemiş olurdu. O günlerde bir öğrenci için kuruyemiş bize sunulan en büyük ikramdı. Kimileri gurbette kazandığı parayı sahillerde yazlık yaparak değerlendirirken Hasanhacılıların kazançlarını kendi köylerinde harcamalarından duyduğum memnuniyeti anlatamam” diye konuştu.

 

Temiz yayla havasında kahve ikramını geri çevirmeyen Şahin, daha sonra Karaman ailesiyle toplu şekilde hatıra fotoğrafı çektirerek yayladan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner258