banner198

Ve Bayramören farkı görülmeye başladı!

Dünya Yamaç Paraşüt Şampiyonasının ön ayağı ve Türkiye Şampiyonası ikinci ayağı yarışmaları dün yapılan serbest uçuşlarla başladı.

Ve Bayramören farkı görülmeye başladı!
banner145

Ve yamaç paraşüt sporunda Bayramören farkı dün kendisini gösterdi.

Serbest uçuşların gerçekleştirildiği dünkü yarışmalarda Türkiye rekoru çıktı. Dünya Yamaç Paraşütçülerinin yakından tanıdığı ünlü Bulgar yamaç paraşütçüsü Yassen Savov 190 km'lik Türkiye rekorunu 230 kn'ye çıkardı!

Dün Bayramören'den havalanan dünyanın yakından tanıdığı yamaç paraşütçüsü gerçekleştirdiği 230 km'lik uçuş sonrası Yassen Savov, Konya sınırları içerisinde bir bölgeye indi.

Yarışmaların organizasyonunu gerçekleştiren Tahsin Tekin ile yaptığımız görüşmede "Daha önce kırılan Türkiye rekoru Ankara-Racon tepeden kalkan Başat Okay'a aitti. Ve bu rekorun kırılma çalışmaları yaklaşık 10 yıl süreyle devam etmişti. Günün ilk serbest uçuşlarında 190 km'lik Türkiye rekoru ilk etapta 204 km'ye daha sonra da dünya yamaç paraşütçülerinin yakından tanıdığı isim Bulgar Yassen Savov tarafından 230 km'ye çıkarıldı. Yamaç paraşüt sporunda Bayramören'in farkını hem ülkemizde bu sporu yapanlara hem de dünya ölçeğinde mücadele veren sporculara gösterme fırsatımız olacak. Pazar gününe kadar çok değişik ve ilginç uçuşları Bayramören'den dünyaya duyuracağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER