banner198

Ve Çankırı Karatekin Üniversitesinin logosu...

Mart ayı başından bu yana beklenen Karatekin Üniversitesinin logosu Tutku Dilem Alpaslanın grafik çalışması ile ortaya çıktı.

Ve Çankırı Karatekin Üniversitesinin logosu...
banner145

Çankırı Karatekin Üniversitesi için açılan “logo” yarışmasında birinci seçilen eser nihayet ortaya çıktı.

Bilindiği gibi yarışma jürisi tarafından 2 Mart 2009 tarihinde birinci seçilen eser Tutku Dilem Alpaslan olarak açıklanmış ancak bugüne kadar seçilen eser kamuoyuna sunulmamıştı.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş “Yarışma jürisinin değerlendirmesi sonucu birinciliğe layık görülen eser üzerinde sanatçıdan düzeltme yapmasını istedik. Talebimiz doğrultusunda yapılan çalışmanın tamamlanmasını beklediğimiz için eseri kamuoyu ile paylaşamadık.” dedi.

“Yarışmada ikinci ve üçüncülüğe layık çalışma yok muydu?”sorumuza ise Rektör Savaş “Birincilik ödülümüz böylesi yarışmalarda olması gereken tatmin edici bir düzeyde değildi. Bu yüzden ikincilik ve üçüncülük ödüllerini de birinci seçilen esere vererek aradaki mesafeyi kapatalım istedik. Birincilik ödülüne layık görülen eseri ortaya çıkaran sanatçıyı ödüllendirdik” dedi.

Yarışmanın sonuçlarını bir kez daha hatırlayacak olursak Çankırı Karatekin Üniversitesinin logosu olmaya hak kazanan eser Tutku Dilem Alpaslan (Kalafat)’a ait.

Yarışmada üç mansiyon da verildi. Buna göre Cemalettin Yıldız, Fehmi Soner Mazlum ve Veysel Şaylı’nın çalışmaları da mansiyona layık görüldü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aşağıdaki çalışmalar mansiyon alan ödüllerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER