banner198

Ve işte o AÇIKLA olayının perde arkası...

Vedat Beki Onuncu Köyden adlı köşesinde Çankırı kamuoyunun aylardan bu yana merakla beklediği o sır dolu AÇIKLA başlığının içyüzünü anlatıyor...

Ve işte o AÇIKLA olayının perde arkası...
banner145

Hatırlayacaksınız, Çankırı Postası olarak ilk sayımızda 1. sayfadan Avukat Semih Değim’e seslenmiş ve “Bu iş yarım saatte hallolur” cümlesinin içeriğini açıklamasını istemiştik.

 

14 Eylül 2008 tarihinden bu yana Avukat Semih Değim, bu konu ile ilgili en ufak bir açıklamada bulunmamıştı.

 

Bunun daha da ötesi, Avukat Semih Değim “Yunus AVM ile ilgili yapılan her haber sonrası” adeta aba altından sopa gösterircesine “henüz dava aşamasında olan konuların basında tartışılmasını da” uygun bulmadığını belirtmişti!

 

Ancak ne olduysa yerel seçimlere çok kısa bir süre kala, Avukat Semih Değim daha önce de belirttiğimiz gibi, gerek internet sitelerinde gerekse günlük gazetelerde konuyu yazı dizisi haline getirecek boyutta konuşma ve açıklamalara girdi!

 

Bize göre yaptığı “açıklamalar” gayet normaldi! Yapılan açıklamalardan bizim herhangi bir rahatsızlık duymamız mümkün değildi!

 

Ancak; Çankırı Postası’nı ve özellikle beni rahatsız eden durum Avukat Semih Değim’in yaptığı açıklamalara “gereğinden fazla masumiyet” düşmesiydi.

 

Ve olayı kişisel olarak “Onuncu Köyden” köşeme olayı taşıyarak 21 Mart 2009 tarihinde “Pazartesiye kadar” başlıklı bir yazı kaleme aldım.

 

Bugün salı... "Ve işte o 'sır' AÇIKLA" yazısı şimdi "Onuncu Köyden" isimli köşemde...

 

Saygılarımla…

 

Vedat Beki

Çankırı Postası Genel Yayın Yönetmeni

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER