banner198

Video Haber! Çankırı’ya Açık Cezaevi vaadi…

Seçim çalışmaları için partisince Çankırı’nın bazı ilçelerinde düzenlenen mitinglere katılan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, geziyi yakından takip eden Ercan Şeker’in sorularını yanıtladı.

Video Haber! Çankırı’ya Açık Cezaevi vaadi…
banner145

Seçim çalışmaları için partisince Çankırı’nın Şabanözü, Orta, Çerkeş ve Kurşunlu'da düzenlenen mitinglere katılan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, geziyi yakından takip eden Ercan Şeker’in sorularını yanıtladı.

 

E80 Karayolu Çankırı geçişinin duble yol çalışmalarının yıllardır bitirilememesiyle ilgili soruya cevap veren Bakan Şahin; “Şu anda bu sorunuza Ulaştırma Bakanlığından bilgi almadan net bir cevap vermem mümkün değil. Bildiğim kadarıyla bu bölümün programda olduğunu biliyorum. Fakat bakanlığımla ilgili olmadığı için ayrıntılı bilgiye sahip değilim. Ama bu yolun mutlaka bir an önce bölünmüş yol haline getirilmesi gerekir. Üstelik Çerkeş girişinde bir alt geçit yapılması gerektiğini düşünüyorum. Ahmet Hendek inşallah Çerkeş Belediye Başkanı seçilirse, bana gelecek ve Karayolları Genel Müdürüyle görüşerek Çerkeş sapağı alt geçidinin yapımını bu projenin içerisine dahil etmeye çalışacağız.”

Daha önce yaptığı bir konuşmada Çankırı Karatekin Üniversitesine 3.5 trilyonluk bir yardım sözünü hatırlatmamız üzerine bakan Şahin “Vakıfbank bana bağlıyken, Yönetim Kurulu öyle bir karar aldı. Ama o para aktarıldı mı? Aktarılmadıysa ne bekleniyor? Vakıf yönetimi ve üniversite rektörünün, banka yönetimiyle temasa geçerek, bu işi banka nezdinde takip etmesi lazım." dedi.

Yeni Adliye Binası mayıs ayında ihale edilecek!
Çankırı Postası’na özel açıklamalarını sürdüren Bakan Şahin, Çankırı Adliyesinin arsa tahsisinin tamamlandığını, Ankara yolu üzerinde kurulması düşünülen yeni binanın mayıs ayında ihaleye çıkarılacağını belirtti. Bakan Şahin "Adalet Bakanı olan bir hemşeriniz olarak Çankırı şehir merkezinde gerekli olan arsa tahsis edildiği takdirde Çankırı açık cezaevi kurulması yönünde her türlü desteği düşünebilirim" dedi ve “Dünyanın bir ucunda da olsam sizden biri olduğumu asla unutmam. Bu anlamda Çankırı’nın her zaman hizmetindeyim” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER