banner198

Video İzle! Belediyenin borcu 20 trilyon...

Yerel seçimlere sayılı günler kala belediye başkan adayları seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Video İzle! Belediyenin borcu 20 trilyon...
banner145

2004 Seçim Beyannamemin yüzde 95'ini gerçekleştirdim!
Yerel seçimlere sayılı günler kala seçim çalışmalarına aralıksız devam eden belediye başkan adayları, hafta sonunu vatandaşları yakın markaja alarak geçirdi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı İrfan Dinç, hafta sonunu AK Parti Çankırı Milletvekilleriyle birlikte çeşitli köylerin dernek lokallerini ve işyerlerini ziyaret ederek geçirdi.

Her gittiği yerde yaptığı çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi veren AK Parti Belediye Başkan Adayı İrfan Dinç, beş yıl önce dağıttığı seçim beyannamesini göstererek verdiği sözlerin %95’ni gerçekleştirdiğini, bir kaçı haricinde hepsini yerine getirdiğini söyledi. "Yaptıklarım ve yapamadıklarımın nedenlerini,  söz vermediğim halde neler yaptığımı açıkladığım broşürler pazartesi gününden itibaren evlere dağıtılmaya başlanacak" dedi.

Kendisinden önceki on yıllık belediye hizmetleri ile hizmet verdiği beş yılık dönem arasında mukayeseler yapan Dinç, MHP'li Belediye başkanına ait 10 yıllık sürede yapılan kaldırım ve alt yapıyla kendi döneminde 5 yılda yaptığı alt yapı hizmetleri arasındaki farklara değindi. “Benden önce on yılda 36 km soğuk asfalt döşenmiş, ben beş yılda 46 km döşedim.  Benden önceki on yılda bordür dizini 46 bin metre kare döşenmişken, benim beş yıllık dönemimde 86 bin metrekare döşenmiştir “dedi.

TOKİ Projesinde vatandaşın kafası karıştırıldı!
TOKİ projesine de değinen AK Parti Belediye Başkan adayı İrfan Dinç; “Üzerinde çalıştığımız bir proje daha bitmemiş ve kesin anlaşmaya varılmamış bir proje. Siyasi malzeme yapılarak hak sahiplerinin aklı karıştırılıyor. Benim vatandaşın aleyhine olan bir şeyi onaylama diye bir düşüncem olamaz.

Vatandaşın yararına olmayan hiçbir projeye tamam demeyiz. Ama bu proje seçimlere denk geldi ve vatandaşın kafası karıştırıldı. Bu proje gerçekleşmezse B planımız var. Belediyemizin Damlaca'da arazisi var. Gerekirse oradan başlamak suretiyle vatandaşımızın hiç birini mağdur etmeyecek şekilde bu projeyi yapacağız” dedi.  

Belediyenin bugünkü borcu 20 trilyon!
Çankırı Belediyesi'nin borçlarını açıklayan İrfan Dinç; “Beş yıl önce göreve geldiğimde Çankırı Belediyesi'nin bir metre parke döşeyecek parası yoktu. Belediyeyi borç batağında devir aldık. Söylendiği gibi belediyenin 80 trilyonluk bir borcu yok. Yaklaşık 20 trilyon borcu var ve bu borçların faizleriyle birlikte 9 trilyonluk kısmı benden önceki döneme aittir" dedi.

Göreve geldiğinde teslim aldığı belediye ile ilgili olarak hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmadığını söyleyen İrfan Dinç; “Geçmiş yönetimin borçları nedeniyle belediye gelirlerinin yüzde 40'ı bize gelmeden kesiliyor. Biz bu ortamda hizmet üretmeye çalışıyoruz” dedi.

İrfan Dinç, "Mal Varlığını" açıkladı
Bir vatandaşın "Kuyumcu dükkanınız varmış!" demesi üzerine mal varlığını açıklayan Dinç bu sözleri söyleyenler hakkında ağır ifadeler kullandı. Kendisine ait bırakın bir daireyi, bir metrekare arsası dahi olmadığını; halen kirada oturduğunu, adına kayıtlı 2006 model Megan marka araç ve bir buçuk yaşındaki oğlunun doğumunda gelen 70'e yakın küçük ve büyük altın dışında başka bir mal varlığı bulunmadığını belirten Dinç; "Aleyhimde olmadık iftiralar atanlara yazıklar olsun. Allah'ın adaletine inanıyorum.  Onları Allah'a havale ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER