banner198

Video İzle! Bizleri Sayın Başbakanımıza mahcup etmeyin...

AK Parti milletvekilleri Dr. Nurettin Akman ve Suat Kınıklıoğlu Belediye Başkan Adayı İrfan Dinçin seçim çalışmalarında beraber oldular.

Video İzle! Bizleri Sayın Başbakanımıza mahcup etmeyin...
banner145

AK Parti milletvekilleri Dr. Nurettin Akman ve Suat Kınıklıoğlu Belediye Başkan Adayı İrfan Dinç’e destek turuna çıktılar.

AK Parti Çankırı Milletvekilleri Dr. Nurettin Akman ve Suat Kınıklıoğlu yaklaşan yerel seçimler öncesi seçim çalışmalarına katılmak için geldikleri Çankırı’da Belediye Başkan Adayı İrfan Dinç'le birlikte İl Başkanlığının programı doğrultusunda çalışmalar yaptılar.

Gün boyu köy dernekleri ve esnaf ziyaretlerinde bulunan AK Partili milletvekilleri, TOKİ projesinin yapılacağı Mimar Sinan mahallesindeki Değim Köyü Dernek lokalinde vatandaşlara hitap ettiler.

Milletvekili Dr. Nurettin Akman burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “Nüfusumuz 100 bin düştü. Biz 4-5 yıllık süreç içerisinde üniversite ve doğalgazın gelmesini, suyumuzu  501 gün içerisinde akıtmayı hedefliyorduk.  Bu 70 trilyonluk bir yatırım. Güldürcek Barajından gelen hat bugün için Hıdırlık tepesine kadar ulaştı. 6 km’lik bir mesafe kaldı. Bugün için bu su musluklarınızdan akacaktı fakat müteahhitten kaynaklanan 2 aylık bir gecikmeyle Çankırı insanının sağlıklı suya kavuşacağını söylüyorum. Bu proje Çankırı’nın 100 yıllık bir projesidir.

Tabi bunun yanında yeni çıkan kanunlarla yerel yönetimlere büyük yetkiler verildi. Belediyelerimizde kendilerine verilen bu yetkilerle Çankırımıza hizmet etmek gayretinde. Yerel yönetimin görevi sadece çöp toplamak değil. 

Değerli hemşerilerim, Başbakanımız Çankırı’ya geldiğinde kendisinden “Ne iş, ne aş üniversite istiyoruz” demişlerdi. Çankırı’ya üniversite geldi. Bugün üniversiteye 10 bin öğrenciyi getirdiğiniz zaman onların ihtiyaçlarınında karşılanması gerekiyor. Kafeler, restorantlar, kültür merkezleri, kısaca A’dan Z’ye herşey. Şehir içerisinde yeni sosyal alanların gerçekleşmesi lazım.  Çankırı Belediyesi olarak böylesi bir projeye de başlanıldı. Ancak basit bir sebepten dolayı dava açıldı. Normalde 1 Ocak 2009 tarihinde bitmesi gereken alışveriş merkezi bitirilemedi. Dokuz aydan beri tek çivi çakılmadan öylece duruyor. Bu durumdan kim kaybetti? Üzülerek söylüyorum ki maalesef Çankırı. Bu proje tamamlanmış olsaydı, pazaryeri ve yeni otogarda vatandaşımızın hizmetine girecekti.

Çankırı’da belediye olarak gerçekleştirdiğimiz TOKİ projesi ile Çankırı'nın çehresini değiştirmeyi hedefliyoruz. Birden fazla TOKİ projesi Çerkeş, Kurşunlu, Şabanözü ve Korgun’da tamamlandı.

Çankırı Merkezinin belli bir bölümüne TOKİ projesi gerçekleştirildi. Çankırı’nın bu bölgesinde de hazırladığımız bu proje bazı siyasi mülahazalarla engellenmeye çalışılıyor. Bu konunun böylesi kısır çekişmelere alet edilmesini kınıyorum. Burada insanlar 25 metrekare evlerde yaşıyor. Yüz yıllık, elli yıllık dükkanlarımızın halini görüyorsunuz. Buraları temizlesek, tertemiz işyerleri, parkları ile 2500 konutluk bir proje yapsak kötü mü olur? Onun için yapılacak çok işimiz var. Sizlerden destek istiyorum. Sayın Başbakanımıza bizi mahcup etmemenizi istiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER