banner198

Video İzle! Kan bağışına büyük ilgi

Türk Kızılayı Kurşunlu Şubesi ile Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi işbirliği ile Kurşunlu’da kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Video İzle! Kan bağışına büyük ilgi
banner145

Kampanya hakkında bilgi veren Kızılay Kurşunlu Şube Başkanı Sabri Şeker, Kurşunlu Kızılay Şubesi olarak çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, düzenledikleri kampanyaya herkesin destek olmasını beklediklerini kaydetti.

Türk Kızılay’ının bir hayır kurumu olduğunu hatırlatan Şeker, "Kurşunlu Kızılay Şubesi olarak bağış yapan hemşerilerime, bizi kampanya düzenlemeye teşvik eden öğrencilerimize teşekkür ediyorum.  Kan bağışı kampanyalarımız periyodik olarak devam edecek. Yapılan kan bağışının bir çok canı kurtaracağını ümit ediyorum" dedi.

Türk Kızılayı Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Ayça Kurt ise Çankırı Postası'na yaptığı açıklamada; kan bağışının insan sağlığı için önemli olduğuna dikkat çekerek "Sağlıklı her insan kan bağışlayabilir kan vermenin hem maddi hem manevi faydaları vardır. Kurşunlu Kızılay Şubesi yılda iki defa kan bağışı düzenliyor. Çankırı’nın bir çok ilçesinde düzenlenmesine rağmen en yoğun ilgi Kurşunlu ilçesinde gerçekleşiyor. Kızılay olarak onsekiz yaşını geçmiş her birey kan verebilir ve bağışladığınız kanlar ihtiyaç sahiplerine ücretsiz yönlendirilmektedir” dedi.

Çok Programlı Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin ev ev gezerek kan bağışına teşvik ettiği kampanyaya, bayanların da yoğun katılımı gözlerden kaçmadı.

Öte yandan projeye destek veren, Çok Programlı Sağlık Meslek Lisesine Teşekkür Belgesi  verildi. Teşekkür belgesini okul müdürü Halil  Karasakal, Şube başkanı Sabri Şeker ve Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Ayça Kurt 'un elinden aldı.

İki gün boyunca süren kampanya süresince 110 ünite kan bağışında bulunulduğu açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER