banner198

Virüs aşısından önce Çankırıya ulaştı...

Bütün dünyayı saran ve ülkemizde de hızla yayılan domuz gribi şehrimizde de görüldü. Cuma sabahından bu yana virüs taşıyan hasta sayısı altıya ulaştı.

Virüs aşısından önce Çankırıya ulaştı...
banner145

ÇANKIRI POSTASI (Özel Haber) - Ve sonunda beklenen oldu. Çankırı’da bugün itibariyle 6 domuz vakasının tespit edildiği öğrenildi.

 

Çankırı Postası’nın elde ettiği bilgilere göre domuz gribi virüsünün varlığı şüphesi ile cuma günü Atkaracalar ilçesinden Çankırı Devlet Hastanesine getirilen hastada bu virüse rastlandı..

Cumartesi günü hastaneye yatırılan 3 şüpheli hastada daha H1N1 virüsüne rastlanınca hasta sayısı 4’e yükseldi. Vaka sayısı bununla kalmadı ve Pazar günü hastaneye yatan 2 hastada daha H1N1 virüsü tespit edilince Çankırı’da domuz gribi virüsü taşıyan hasta sayısı 6’ya yükseldi.

 

Elde ettiğimiz bilgilere göre H1N1 virüsü taşıyan 2 hastanın hastaneden taburcu edildiği, 4 hastanın ise halen Çankırı Devlet Hastanesinde tedavi altında bulundurulduğu öğrenildi.

 

AŞILAR GELDİ!

Öte yandan Sağlık Bakanlığı tarafından illere gönderilen domuz gribi aşılarından bir bölüm de Çankırı’ya geldi. İlk etapta sağlık personelinin aşılandırması yapılacak daha sonra milli eğitim mensupları aşılanacak.

 

Buna göre Çankırı Devlet Hastanesi personeli yarın sabahtan itibaren aşılandırma işlemine tabi tutulacak. İl Sağlık Müdürlüğünün de yarınki program çerçevesinde aşılandırılacağı edinilen bilgiler arasında.

 

KAFAMIZ HAYLİ KARIŞIK...
15 milyonu aşan bir nüfusa sahip olan İstanbul'da 3 tane H1N1 virüsü rastlanıyor ve o şehrin valisi ulusal TV'lere çıkarak görev yaptığı kentte durumu "vatandaşına" aktarıyor da, Çankırı'da günlerdir "domuz gribi" vakalarının "hasıraltı" edilmesi ya da "basından" köşe bucak kaçırılmasını hangi mantıkla izah edeceğiz? Doğrusu bu konuda kafamız hayli karışıyor! Ya İstanbul Valisi konuyla ilgili "çok duyarlı" ya da Çankırı Valimiz ülkede ve Çankırı'da yaşanılanları "basit" görüyor!

Acaba Çankırı Valisi görevini yapıyor da, İstanbul Valisi "angarya" mı yaratıyor? Ne dersiniz?

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER