banner198

Yazıcıoğlu salı günü defnedilecek...

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için 31 Mart Salı günü cenaze töreni düzenlenecek. Nereye defnedileceği konusu henüz açıklık kazanmadı.

Yazıcıoğlu salı günü defnedilecek...
banner145

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarındaki Kanlıçukur’da, helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun cenazesi, 31 Mart Salı günü Ankara’da defnedilecek.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu için planlanan cenaze töreni hakkında bilgi verdi.

Metin Gündoğ
du’nun verdiği bilgiye göre, Muhsin Yazıcıoğlu için 31 Mart Salı günü cenaze töreni düzenlenecek. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morgundan alınacak cenaze, TBMM’ye getirilecek ve burada bir tören yapılacak, ardından da Kocatepe Camiinde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılınacak. Yazıcıoğlu’nun cenazesi, daha sonra BBP Genel Merkezine götürülecek ve burada dua okunacak.

Muhsin
Yazıcıoğlu’nun naaşının Ankara'da toprağa verileceğini belirten Gündoğdu, ancak hangi mezarlıkta defnedileceğinin daha sonra duyurulacağını kaydetti.

Gündoğd
u, pilot Mustafa Kaya İstektepe’nin naaşının İstanbul'da, kazada yaşamlarını yitiren diğer 3 kişinin ise Sivas'ta defnedileceklerini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER