banner198

Showmen STK'lara kapak gibi bir haber!

Kalıcı eserler bırakın sayılı STK’ları arasında yer alan ÇAN-GENÇ Orta’da kütüphane açtı.

Showmen STK'lara kapak gibi bir haber!
banner145

 Kalıcı eserler bırakın sayılı STK’ları arasında yer alan ÇAN-GENÇ Orta’ta kütüphane açtı.

 

ÇAN-GENÇ’in 7 yıl önce başlattığı eğitim projesi kapsamında her yıl Çankırı’da bir ilköğretim okuluna kurduğu kütüphane zincirine Orta Atatürk Ortaokulu da eklendi.

 

Çankırı dışında faaliyet yürüten bir çok Sivil Toplum Kuruluşu arasında ön plana çıkmayı başaran İstanbul Çankırılı Gençlik Derneği Orta’da bir ortaokula içerisinde bilgisayarların da olduğu bir kütüphane kurarak öğrencilerin hizmetine sundu.

 

Çan- Genç’in sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği projede, kütüphaneye Çankırı Valisi Vahdetti Özcan’ın adı verildi. Vali Özcan kendi adını taşıyan kütüphanenin açılış kurdelesini da kendi kesti.

 

 

Açılışa Vali Vahdettin Özcan, Milletvekili Hüseyin Filiz, Vali Yardımcısı Zafer Engin, Orta Kaymakamı Zafer Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar, Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay ve İstanbul Çankırı Gençlik Derneği üyeleri katıldı.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan İstanbul Çankırı Gençlik Derneği Başkanı Hüseyin Pilavcı, “Yedi yıldır 7 ilçeye kütüphane kazandırıyoruz.  Anaokullarına desteklerde bulunduk. 7 yıldır gençlerimiz Çankırı’daki tesislere katkı sağlıyor. Çankırı’dan İstanbul’a daha önce gelmemiş, derslerinde başarılı öğrencilere İstanbul’u gezdiriyoruz. Seminer, kültür gezileri gibi birçok etkinliklerimiz oluyor. Bu kütüphanemiz de büyük emeklerle oluştu. Gençlik varsa gelecek var. Böyle projelerle vefamızı ödediğimizi düşünüyorum. Desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’a, Sayın Milletvekilimiz Hüseyin Filiz’e ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

 

Açılışın ardından kütüphaneyi inceleyen Özcan’a bilgi veren Dernek Başkanı Hüseyin Pilavcı, kütüphaneye 3 bin 500 kitap, eğitim cd’leri, 4 adet satranç takımı, öğretmenler için eğitici kitaplar, 5 adet bilgisayar, 1 projeksiyon cihazı ve projeksiyon perdesi, profesyonel fotokopi makinesi, 4 adet stor perde, kütüphane rafı, bilgisayar masaları ve 25 adet sandalye kazandırıldığını ifade etti. Kütüphaneye katkı sağlayanlara Vali Özcan tarafından plaket takdim edildi.

 


Çankırılı Gençlik Derneği geçtiğimiz yıl Korgun’da bir ilköğretim okuluna Çankırı’da ilk ve tek APPLE marka bilgisayarların da olduğu bir kütüphane kurmuştu. ÇAN-GENÇ her yıl farklı bir ilçeye kütüphane kurmaya devam edeceğini duyurdu.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 01:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 5 yıl Önce

Allah Razı olsun diğer STK Lara örnek olsun

SIRADAKİ HABER