banner198

CHP'den Çankırı'da tarihi miting!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankırılıların vicdanına seslendiğini belirterek Çankırı 13 yılda Çankırı ne oldu diye sordu? Kılıçdaroğlu konuşmasının bir bölümünde isim vermeden AK Parti Çankırı 2. sıra adayı Hüseyin Filiz'e fena yüklendi.

banner145

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankırılıların vicdanına seslendiğini belirterek  13 yılda Çankırı ne oldu diye sordu? Kılıçdaroğlu konuşmasının bir bölümünde isim vermeden AK Parti Çankırı 2. sıra adayı Hüseyin Filiz'e fena yüklendi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Belediye Meydanı’nda düzenlenen mitinginde son yılların en büyük katılımlı CHP mitingine imza attı. Çankırı'nın sosyal ve ekonomik durumunu rakamlarla açıklayan Kılıçdıroğlu, Çankırı'da  13 yılda 3 bin 500 ailenin sosyal yardım aldığını, 6 bin ailenin de sosyal yardım almak için başvurduğunu ifade etti.  Son 10 yılda Çankırı'dan göç eden Çankırılıların sayısının 87 bin 195 kişiye ulaştığını aktaran Kılıçdaroğlu, göç yüzünden milletvekili sayısının 3'ten 2'ye düştüğüne vurgu yaptı.

 

Tarım ve hayvancılığın bu bölgede çok önemli olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu,"  2003'te 15 bin 558 aile tarım ve hayvancılıkla uğraşıyordu bugün tarımla uğraşan aile sayısı 9 bin 654'e düştü. Yedi ilçenizde adliyeleriniz kapatıldı. 'Ne gerek var' dediler. 'Bineceksin arabana gideceksin Çankırı'nın merkezine, davan varsa orada göreceksin. Ayağına niye hizmet götüreyim! Nasıl olsa Çankırı'nın oyları çantada keklik, sırtına binip dövsem de oylarını bana verir' diyor. Bu geleneği sürdürecek misiniz? Size ne verdiler? "diye sordu.


İSİM VERMEDEN HÜSEYİN FİLİZ'E YÜKLENDİ!

Konuşmasının bir bölümünde isim vermeden AK Parti Çankırı 2. sıra adayı Hüseyin Filiz'e fena yüklenen Kılıçdaroğlu," Siz onlara iktidar verdiniz, siz onlara milletvekili verdiniz. Verdiğiniz milletvekili millet için  değil  cebi için çalıştı, çiftliğine çiftlik kattı. Yetmiyor mu artık bu? Bir şey daha söyleyeyim: Kendilerine o kadar güveniyorlar ki 'Nasıl olsa kimi aday göstersek Çankırılı oy verir' diyorlar ithal aday getiriyorlar! Allah aşkına koskoca Çankırı'da Çankırılı yok mu?" diye sordu.

 

Hükümetlerin asıl varlık nedeninin yoksulluğu, işsizliği bitirerek refah içinde bir toplum yaratmak olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, halk zenginleştirmek için iktidara gelmek istediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Sizin çocuklarınız işsiz kaldığında KPSS sınavına giriyorlar, acaba iş bulabilir miyiz diye? Onların çocukları, o Ankara’da oturan beylerin çocukları, hiçbir sınava girmeden doğrudan devlet memuru oluyorlar. Bu gerçeği bile bile hala Çankırı ‘Biz artık uyandık, biz artık harama ortak olmak istemiyoruz, yalana ortak olmak istemiyoruz’ diyecek mi” diye sordu.

 

ERDOĞAN'A ZOR SORU: PAPA'YI NİYE GÖSTERİYOR?

Türkiye’de israf olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vicdanı olan bazıları ‘Bu kadar israf olmasaydı vergiye bile gerek kalmazdı’ diyor. İsraf haram mı? Hepimiz bunu biliyor muyuz? Peki bu Ankara’daki beylerden bir tanesi israf için kimi gerekçe gösterdi? Papa’yı. Bu, Müslüman değil miydi? Papa’yı niye gösteriyor? Sevgili Peygamberimizi niye göstermiyor, nasıl yaşadığını niye anlatmıyor? Bunu anlatmamın nedeni şu, bütün vatandaşlarıma sesleniyorum, gidip sağda solda konuşuyorlar ‘Kılıçdaroğlu gelirse şunu yasaklayacak bunu yasaklayacak’ diye hiç kimse endişe etmesin Kılıçdaroğlu insan dostudur, Kılıçdaroğlu insanı sever, yüreğinde insan sevgisi vardır.”

 

“REFAHI TABANA YAYACAĞIM"

Ülkede huzuru, mutluluğu sağlamak için her türlü tedbiri alacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, “13 yılda ne yaptıklarını biliyorsunuz, ben onları anlatmayacağım. Ben önümüzdeki 4 yıl içerisinde CHP iktidarında neler yapacağımızı size anlatayım. Refahı tabana yayacağım. Herkes kalkınmadan, büyümeden nasibini alacak, aç ve açıkta insan bırakmayacağım” diye konuştu.

 Foto galeriye git

ANNELERE SESLENDİ

Miting alanında annelere seslenen Kılıçdaroğlu, “Sizden isteğim bütün annelere ulaşın, onlara şunu söyleyin ‘Kılıçdaroğlu diyor ki her eve huzur, her eve bereket getirecek. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak.’ O hanelerde kadıncağıza diyeceğiz ki: Git bankada hesap aç, her ay sana en az 720 lira para bankadaki hesabına yatıracağız. Alacaksın sen de memur, emekli, işçi gibi, çoluk çocuğunun geçimini sağlayacaksın seni kimseye muhtaç etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“BÜTÜN SOSYAL YARDIMLARI EN AZ 2 KATINA ÇIKARACAĞIZ"

“Kılıçdaroğlu, gelirse sosyal yardımlar kesilecek” yönünde iddialar bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Niye keseyim. Açık ve net söylüyorum, hiçbir sosyal yardımı kesmeyeceğiz. Tam aksine bütün sosyal yardımları en az 2 katına çıkaracağız. 13 yılda 17 milyon yoksul yarattılar. Sözüm söz 4 yılda bu coğrafyada, bu güzel ülkede, benim bayrağımın altında hiçbir aile yoksul olmayacaktır. Yoksulluğu tarihe gömeceğim” dedi.

 

"CHP GENEL MERKEZ'DEKİ ŞERO'YA DEDİM Kİ..."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sözlerini "Genel Merkez'deki Şero'ya söyledim dedim ki, 'Sen bütün kedilere haber ver, hiç kimse elektrik santrallerine, trafoya girmesin' dedim. Hiç endişe etmeyin sandıklara sahip çıkacağız. Ama sizden bir isteğim var, sandığa giderken geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşı ikna edeceksiniz." dedi.

 

ÇANKIRI, KAYA TUZUNUN BAŞKENTİ

Kılıçdaroğlu sözlerini “Vatandaşlarımıza 'Tuzu kokuttu' pankartını açtırmamışlar. Kokuttun kardeşim, memleketi kokuttun. Yolsuzluklar diz boyu. Tuzu kokuttular yani.” diyerek tamamladı.

Mitingin ardından Kılıçdaroğlu, özgürlük güvercini uçurdu İl Başkanı Fikret Tatlıcı, Milletvekili adayları Murat Berat Atalay ve İlhan Tekin ile birlikte eşleri, İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Isparta milletvekili Ali Haydar Öner ve CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız sahneye çıkarak alanda bulunana vatandaşlara karanfil dağıttılar.


CHP'DEN ÇANKIRI'DA TARİHİ MİTİNG!

Öte yandan son yılların en büyük katılımlı mitingine imza atan CHP, geçtiğimiz Genel seçimlerde Çankırı'da aldığı oy oranına göre  2 bin kişinin katılımı ile Çankırı'da en kalabalık katılımlı mitingine imza atmış oldu. CHP  Milletvekili adayı Murat Berat Atalay miting sonrası yaptığı açıklamada bu alanda tek bir taşıma yada zorlama ile gelen bir kişi bulamazsınız. Gün boyu devam eden yağmura rağmen alanımızı dolduran ve coşkumuza ortak olan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. Miting de güzellikleri ile bitlis escort kadınları çok dikkat çekti.

Foto galeriye git

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 05:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ilgaz
Ilgaz - 5 yıl Önce

Anlaşılan artık çankırı halkı AKP iktidarından bıkmış sıkılmış usanmış CHP vekil çıkaramaya bilir ama geleceğe yönelik bir kıpırdama olabilir

said
said - 5 yıl Önce

bartından kastamonudan gelen otobüsleri gördüm ben

Şuayip Akliman
Şuayip Akliman - 5 yıl Önce

Bu sefer Çankırıyı 2.Sıradan ithal Millet vekili olan hüseyin filizi güzel tespit etmiş Kılıçdaroglu ben bu bölgenin yararına konuşan herkesi tebrik ederim,,Evet dogruları iyi tespit edip konuşmuş..Çanlırı ve çevresine ne hizmet getirmişler??Çerkeş vilayet olacak güzergah üzerinde Hani üniversitesi hani sanayici teşvigi organize sanayi yani yıllardır kim gelmişse hiç bir yatırım yapmamıştır.seçtigimiz vekiller zaten kendi şahsi oyları yok partilere veriyoruz onlar tombaladan kazanıyor

ali
ali - 5 yıl Önce

disardan gelen otobusler minibusler hatta sahsi araclariyla gelenler cok fazlaydi cankiri insani degil burasi

Ahmet Bulut
Ahmet Bulut - 5 yıl Önce

once tasimali miting yapan arkadaslar sunu bilsinler ki, disardan destege gelenlerin sayisi 150-200 u gecmemektedir. polis arkadaslarimizin soylediklerine gore mhp ile akp'nin yapmis olduklari mtinglerin toplamindan daha fazla bir kalabalik vardi. yaziklar olsun iftira atan, kul hakki yiyenlere!!!

SIRADAKİ HABER