banner198

Kooperatif başkanından dine hakaret paylaşım!

Çerkeş Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Erdoğan’ın dinimizin “helal” kavramını muta nikâhı ile özdeşleştiren paylaşımı tepki topladı.

Kooperatif başkanından dine hakaret paylaşım!
banner145

Çerkeş Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Erdoğan’ın dinimizin “helal” kavramını muta nikâhı ile özdeşleştiren paylaşımı tepki topladı.


Erdoğan’ın sosyal paylaşım sitesi hesabında “Helal hayat kadını servisi” başlığı adı altında vücudu açık başı örtülü bir kadının resmi kullanılarak dini değerlerimizle alay ediliyor olması tepkilere neden oldu.


31 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde Ak Parti’den Çerkeş Belediye Başkan aday adayı olan ve daha sonra listeye giremeyince CHP’ye geçerek Belediye Başkan adayı gösterilen Hüseyin Erdoğan’ın sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta ki paylaşımı tepki topladı. Ak Parti’nin eleştirildiği ifadelerde İslami kavramların kullanılması hezeyan olarak nitelendirildi. Yazını sonunda “Hizmette sınır yok! Hayaldi gerçek oldu. AKP’nin seçim projesi İslami kurallara uygun kerhaneler açacakmış.” Şeklinde bir cümle kullanılıyor.

 

İslam dinin en önemli kavramı olan helal kavramıyla alay eden paylaşımda; dinimizde yeri olmayan Muta nikahı, dinin kurallarıymışçasına alaycı bir yaklaşımla gösteriliyor.  “Helal hayat kadını servisi” başlığı adı altında vücudu açık başı örtülü bir kadının resmi kullanılarak dini değerlerimiz ayaklar altına alındı.


Paylaşımda “İslam dinini hayat kadını ile birlikte Dini kuralları bozmadan, imam nikâhı sonrası cinsel ilişkiye girilir sonrası boş ol ile boşanma yerine getirilir. Arzu üzerine gusül abdesti alınır. Eve servis yapılır.” cümleleri yer alıyor.


Aday olabilmek için AKP'nin kapısında yatmıştı!

Siyasi eleştirilerin yapılmasına karşı değiliz. Ancak bu eleştirilerin dozunu artıracağım derken dini değerlerimizle alay edilmesi hiçte hoş değil. Hele hele eleştirilerde bulunan Esnaf Başkanı olunca ve bu Esnaf başkanı, daha bir yıl önce Ak Parti’den aday aday olup aday gösterilmeyeceğini anlayınca CHP’den Belediye Başkan adayı olmuştu. Anlayacağınız daha bir yıl önce Ak Parti’nin kapısında aday olacağım diye yatıp bugün bu eleştirilerde bulunan Erdoğan’ın paylaşımı gayri ciddi samimiyetsiz bir yaklaşım olarak dikkat çekiyor.Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 01:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇERKEŞ
ÇERKEŞ - 5 yıl Önce

böyle bir oda başkanı çerkeş gibi alimlerin ilim adamlarının çıktığı bir yere yakışmıyor.muhalefetini ,siyasetini yapacaksan adam gibi yapacaksın.oda başkanı olmuş ama adam olamamış. çerkeşin vatansever ve sağ duyulu esnaflarının duyarlılık gösterip bu densize haddini bildirmeleri gerekir.çanakkale de istiklal savaşında şehit olanlar bu canlı şahsın düşüncesi bu topraklarda barınmasın diye canlarını feda ettiler. yazıklar olsun bu tiplere

Cankırılı
Cankırılı - 5 yıl Önce

çerkeş halkının bu şahsı derhal görevden alması için düğmeye basması lazım, Çankırı Esnaf Odası Başkan'ının gereğini derhal yapması lazım.

Kurşunlu
Kurşunlu - 5 yıl Önce

Lütfen bu hadsize haddini bildirin

solcuydu.sagcı oldu olmadı .yine solcu oldu
solcuydu.sagcı oldu olmadı .yine solcu oldu - 5 yıl Önce

bu adam çerkeş'te bir iki esanfın dışında kimseyle ,samimi olmaz,oda şeçimini eger mhp desteği olmasa kazanamazdı. sırf akp inat olsun diye mhp'li esnafların organize çalışmasıyla seçim kazandı.hüseyin erdogan zamanının büyük bir bölümünü hal içi kahvesinde oyun la geçiren zamane adamlarından biri .ciddi alınacak biri değil.

çerkeş
çerkeş - 5 yıl Önce

ancak hüseyin erdoğan gibilerin yapabileceği bir paylaşım. haddini bilmeyen densizce. ama onun için normal bu. kadınlarımızı bir et parçası gibi gören bir adamdan bahsediyoruz. ne yazıkki bizim esnafımızı bunun gibi bir adamın peşinden gidiyor. ne yapsın zavallılar kredi çekip ödeyemeyen esnafı icra ile korkutursan esnafım ne yapsın.

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

iskoçyanın köklü kulüplerinden glasgow rangersta daha bir hafta önce teknik direktör olarak göreve başlayan chris graham, paylaştığı karikatür sebebiyle istifa etti.
hz.muhammede hakaret içeren bir karikatürü sosyal medya hesabından paylaşan graham, gördüğü yoğun tepkiler nedeniyle rangerstaki görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

Serdar K.
Serdar K. - 5 yıl Önce

böyle chp li̇ler varken akp ni̇n başka düşmana da dosta da ihtiyacı yok. hep aynı kafa halkının kutsal değerlerini aşağılayan maneviyatla dalga geçen lümpen zihniyet. "dervişin fikri neyse zikri de odur " denilmiş adamın aklı fikri orasında esnafın sıkıntılarından bahsedecek değil ya...

A. Konak
A. Konak - 5 yıl Önce

çerkeşte yaşayan bir kişi olarak bir sivil toplum örgütü temsilcisinin bu şekilde dinimizle alay eder mahiyette paylaşımda bulunmasını şiddetle kınıyorum. derhal kamuoyu önünde özür dilemelidir.


SIRADAKİ HABER