banner198

MHP'de ders olarak anlatılan Erbakan’ın Çankırı mitingi!

Eski Devlet Bakanı Namık Kemal Zeybek, Erbakan’ın 1973 seçimlerinde Çankırı’da yaptığı mitingini MHP’de ders olarak anlattığını açıladı.

MHP'de ders olarak anlatılan Erbakan’ın Çankırı mitingi!
banner145
Yaklaşan genel seçimler öncesi Türkiye’nin olduğu gibi Çankırı’nın gündeminde birinci sırada siyaset yer alıyor.

Milletvekili aday adaylarının farklı seçim çalışması ile kamuoyunun gündemine gelme çalışmaları dikkat çekerken Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın Milli Selamet Partisi ile 1973 seçimlerinde Çankırı mitinginde yaptığı konuşma gün yüzüne çıktı.

Refah-Yol hükümetinin DYP kanadı bakanlarından eski Devlet Bakanı Namık Kemal Zeybek, Milli Gazeteye verdiği röportajda Milli Görüş lideri, eski başbakanlardan merhum Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın 1973 yılında Çankırı mitinginde yaptığı konuşmayı Ilgaz Kaymakamlığı sırasında dinlediğini, yıllarca MHP’de örnek olay diye anlattığını ifade etti.

MHP’nin eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğu yıllarda bir anısını paylaşan Zeybek, "Partinin propaganda işlerini yürütüyordum. Ilgaz Kaymakam’ı iken Çankırı mitingini izlemiştim. Özel idarenin balkonunda oturdum. ‘Ya bu nasıl bir şey, hoca nasıl milleti ikna ediyor’ diye merakla izledim. Hoca anlattı, anlattı. ‘Faiz kalkarsa nasıl millet kalkınacak’ diyerek. Topluluk 2 bin kişiydi. Önce 60-70 kişi alkışlıyordu. Yavaş yavaş alkışlayanların sayısı arttı. Hoca konuşmasını toparlayacağı zaman tamamı alkışlıyordu. Birde yemin ettirdi. ‘sen aziz kardeşim, sen neden el kaldırmıyorsun’ dedi, ‘arkana bakma’ dedi birisine. Arkasından ise okuyacağınız gazete Milli Gazete’dir’ dedi. ‘hepinizi üye yapacaklar’ dedi.

Hoca hem mideye, hem kalbe, hem akla hitap ediyor!

Ben de dedim ki “Ya bu hocayla baş edemeyiz. Hiç açık nokta bırakmıyor, ikna ediyor, yemin ettiriyor, Milli Gazete’yi tavsiye ediyor, üye kaydediyor. “Birçok insan biz üye olduk, başka yere gidemeyiz” demişti.  Hakikaten propaganda çok iyiydi. Yıllarca Hoca’nın bu konuşmasını MHP’de örnek olay diye anlattım. Teşkilatlanmak ayrı, propaganda açısından mükemmeldi.  Hem mideye, hem kalbe, hem akla hitap ediyordu.   

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 01:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman keleş
osman keleş - 5 yıl Önce

Allah hocamdam razi olsun cennet mekani olsun insanlik alemi ona cok sey borclu ne yazikki onu dinleyip onun ekmegini yenis ama onun fikirlerine hala ihanet edenler var

kara ali
kara ali - 5 yıl Önce

kendi siyaseti zayif olan baskasini ornek alirmis kemal bey o zamanlar acemi imis cok konusanda cok yalan olur mhp icine sizmis erbakan ci oldugu anladik 40 yil sonra var git isine be adam

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

rahmetlinin verdiği %50 zamla ayakta duruyoruz akp oy yok ne memura ne işciye nede emekliye verdiniz her şey pahalı faizler enflasyon yüksek hırsızlar patisi oldu akp

SIRADAKİ HABER