banner198

Şahin’in Hollandalı konukları vardı!

Çankırı Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkan vekili İdris Şahin, ayağının tozuyla geldiği mecliste Hollanda Parlamentosu AB Komisyonu Heyeti ile görüştü.

Şahin’in Hollandalı konukları vardı!
banner145
Haç farizasını getirmek için kutsal topraklara giden ve hacı olarak Pazar günü yurda dönen Çankırı Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkan vekili İdris Şahin, ayağının tozuyla geldiği mecliste Hollanda Parlamentosu AB Komisyonu Heyeti ile görüştü.

 AK Parti Çankırı Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Av. İdris Şahin Alexander Pechtold başkanlığındaki Hollanda Parlamentosu Avrupa Birliği ile ilişkiler Komisyonu üyesi milletvekillerinden oluşan heyet ile TBMM’de görüştü. Heyette Pechtold’un yanısıra Hollanda Temsilciler Meclisi üyeleri Raymond Knops, Mark Verheijen, Marit Maij, Sharon Gesthuizen, Sybrand van Haersma Buma ve Pieter Omtzigt yer aldı.

Anayasa Komisyonu toplantı salonunda geçen görüşmede Şahin heyeti Türkiye’de ve TBMM’de görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, toplantının devamında heyet üyesi milletvekillerinin özellikle yeni anayasa çalışmaları, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği ve AB ile müzakereler çerçevesinde yürütülen reform çalışmaları hakkında yönelttikleri sorular ile ilgili olarak görüşlerini dile getirdi.

Anayasa Komisyonu Başkan vekili  Şahin, toplantının devamında heyet üyelerine Türkiye’de son yıllarda yaşanan olumlu gelişmelerin Avrupa’dan bakıldığında nasıl görüldüğünü ve Türkiye’nin AB’ye üyeliği hakkındaki görüşlerini sorma fırsatı buldu.

Milletvekili Şahin, Hollanda heyetine Çankırı’nın meşhur kaya tuzundan yapılma gece lambasını hediye ederken Çankırı’yı Türkiye’nin Tuz Başkenti olarak tanıtıp heyete tuzun faydaları hakkında bilgi verdi.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2013, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER