banner198

Cengiz Ericekli nereye aday?

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Ericekliden MHPden belediye başkan adayı gösterilecek haberine açıklama geldi.

Cengiz Ericekli nereye aday?
banner145

Cengiz Ericekli gazetemizin son sayısında “MHP Cengiz Ericekli’yi aday yapacak” haberimiz üzerine dün Çankırı’da bir basın toplantısı düzenledi. Cengiz Ericekli’nin basın toplantısında söyledikleri bugün Çankırı günlük basınında yer aldı: Aşağıda Bizim Çankırı gazetesinin bugünkü sayısında yer alan konuyla ilgili haber:

 

“Ben kimseye böyle bir beyanda bulunmadım. Ben aday olsam kendi irademle açıklayıp, aday olurum. Bana teklif geldi. Benim durumum müsait olmadığı için kimseye söz vermiş değilim.

 

Çankırı’ya hizmette bir ibadet sayılır ama; benim durumum müsait değil, bunu hizmetten kaçış olarak değerlendirmeyin.

 

Ben Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Çankırı’ya hizmet veriyorum. Hizmet vermeye de devam edeceğim!” dedi (Bizim Çankırı gazetesi, 27.11.2008)

 

Çıkan haber sonrası kendisine telefonla ulaştığımız Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Ericekli arkadaşımız Vedat Beki’ye şu açıklamada bulundu:

 

“Son günlerde belediye başkanlığına aday adaylığım konusunda oldukça yoğun baskı altındaydım. Bu baskıları daha fazla artırmama düşüncesiyle bir açıklama yapmayı düşünüyordum. Çankırı Postasında benimle ilgili haberden sonra bu toplantıyı vakit geçirmeden yapmayı uygun gördüm. Çünkü gazetedeki haber sonrası konuyla ilgili çok fazla sayıda telefon aldım!

 

Belediye Başkanlığı gibi kutsal bir görevden kaçmam sözkonusu olamaz. Ancak bugün için siyaset çok kirlendi. İnsanlar siyasetçi olarak hizmet ediyor ancak hizmetin karşılığını alamıyor. Siyasette küfür yaygınlaştı. Bugün bu küfür basın aracılığıyla, internet aracılığıyla yoğun bir şekilde yapılıyor! Mevcut Belediye başkanının bugün yaşadığı durum, ona karşı yapılan eleştiriler beni çok üzüyor. Tenkit iyi bir şey ancak, eleştirinin düzeyi de seviyeli olmalı. Bu durum bizler için hiç de sağlıklı değil. Bizler Anadolu insanıyız. Ben bu düzeyde eleştirileri kaldıramam!

 

Çevremde dostlarım, arkadaşlarım bana belediye başkanlığına aday adayı olmam konusunda telkinde bulunuyorlar. Sağolsunlar ancak benim bulunduğum konum siyaset yapmaya uygun bir konum değil. Allah kısmet ederse, ben bir dönem daha Ticaret Odası seçimlerine aday olarak girmeyi ve görevime devam etmeyi düşünüyorum.”

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER