banner198

Azmin zaferi ama...

Bu yıl 37. düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Golden Grand Prix Serbest Güreş Turnuvasına Samsun Askispor kulubü adına katılan Yaşar Özen finalde yenilerek ikinci oldu.

Azmin zaferi ama...
banner145

Bu yıl 37. düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Golden Grand Prix Serbest Güreş Turnuvasına Samsun Askispor kulubü adına katılan  Yaşar Özen büyükler serbest stilde 60 kiloda ikincilikle ayrıldı.

Yarı finalde 3-2 geride götürdüğü müsabakanın bitimine saniyeler kala Azerbaycanlı sporcu Hasanov Cebrail`i  tuşla yenerek altın madalya için mindere çıkma hakkını kazandı.

Final mücadelesinde Rus güreşçi Mavlet Batirov ile karşılaşan Yaşar Özen atak bir güreş sergilemesine rağmen yenilerek, ikincilikle yetindi.

Zor şartlar içeriisnde gittiği turnuvadan ikincilikle dönmeyi başaran sporcu Kurşunlu’nun kısıtlı imkanlarına karşın elde ettiği dereceyle “işte bu azmin zaferi “dedirtti.  Kurşunlu Belediye güreş takımının antrenörlüğünü de yapan Özen  bu başarısıyla milli talkım kampına çağrıldı.

Nisan ayında Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasına katılacak Milli Takım kadrosunun belirleneceği milli takım kampına güreşçimiz  Yaşar Özen de katılacak.

Bilindiği gibi son 2 yıldır FILA tarafından 'golden grand prix' statüsüne alınan turnuva efsane güreşçi Yaşar Doğu anısına düzenleniyor.

Kariyerinde bir Türkiye şampiyonluğu bulunan Yaşar Özen'in, Kurşunlu'da yaşıyor olmasına rağmen turnuvaya Samsun Askispor Kulubü adına  katılması, Çankırı'nın spora ve sporcuya verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER