banner198

Demokratik sistem basın özgürlüğünden geçer

AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Demokratik sistem basın özgürlüğünden geçer
banner145

AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

AK Parti Çankırı Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Sözcüsü, AK Parti Dışilişkiler Başkan Yardımcısı Suat Kınıklıoğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada "Bir ülkede demokratik sistemin güçlü temeller üzerinde yükselmesi, basın özgürlüğünün korunması ve geliştirilmesine bağlıdır." dedi.

 Halkın sesi olma görevini üstlenen bağımsız ve özgür basının, düşünce özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu vurgulayan Suat Kınıklıoğlu yayımladığı mesajında şu görüşleri dile getirdi:

"Basın mesleğinde çalışanlarla çalıştıranlar arasındaki ilişkileri düzenleyen 212 Sayılı kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bir ülkede demokratik sistemin güçlü temeller üzerinde yükselmesi, basın özgürlüğünün korunması ve geliştirilmesine bağlıdır. Devletin temel organları olan Yasama, Yürütme, Yargı erklerinin yanında demokrasilerde olmazsa olmaz 4. erk olarak bilinen özgür basın, fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmaz savunucusudur.

Türk basınının yol gösterici bu değerlere bağlılığını sürdürerek objektif olarak çalışmalarına devam edeceğine ve fedakâr davranışlarının her daim süreceğine olan inancımla basın emekçilerinin ekonomik ve sosyal imkanlarının gelişmesini diliyor; aramızdan ayrılan tüm basın emekçilerini saygıyla anarken, çalışan tüm gazetecilerimizin gününü en içten dileklerimle kutluyor; başarılar diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER