banner198

Uşaklı Öğrenciler Gönül Köprüsü Projesiyle Çankırı da

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında,Uşak lı 200 öğrenci Çankırı ya geldi.

Uşaklı Öğrenciler Gönül Köprüsü Projesiyle Çankırı da
banner145

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında,Uşak’lı 200 öğrenci Çankırı’ya geldi. 5 gün sürecek ziyaretle öğrenciler çeşitli gezi ve etkinliklere katılacaklar.

 

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlattığı ve büyük başarı sağlayan “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında, Uşak’lı 200 öğrenci Çankırı’ya geldi.

Uşak’lı öğrenciler projenin ilk gününü Çankırı’da coşkuyla geçirirken, yeni tanıştıkları Çankırılı arkadaşlarıyla birlikte 05-10 Temmuz tarihleri arasında ilde çeşitli gezi ve etkinliklere katılacaklar. Program çerçevesinde, öğrenciler şehrin tarihi ve turistik yerlerine geziler yapacak.

Gönül Köprüsü projesi kapsamında, bu yıl 19 Haziran – 2 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’nin 81 ilinden seçilen 20 bin öğrenci, yaşadıkların yerin dışındaki farklı illeri 5’er günlük sürelerle ziyaret edecek. “Gönül Köprüsü” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanından çocukların farklı illeri ziyaret ederek, bir yandan ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetmeleri, bir yandan da ömür boyu sürecek dostluklar kurmaları hedefleniyor.

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler “Gönül Köprüsü’nde, küçük yaştan itibaren çocuklarımızın zihinlerinde önyargılar oluşmasını engellemeyi ve kültürler arası köprüler kurmayı hedefliyoruz. Çocuklarımızın dar bir çevre içerisinde, kısıtlı bir sosyal algı ve hayal gücüyle yaşamaya mahkûm olmamaları, ilgi alanlarını, hayatlarını ve bakış açılarını unutulmaz anılarla zenginleştirmeleri için çalışıyoruz. Gelecekte ülkemizi uluslararası alanda başarıyla temsil edecek bireylerin ancak zengin bir kültürel birikimle yetişebileceğini düşünüyoruz. Biz bu projeyi çok seviyoruz ve önümüzdeki yıllarda da gönülden desteklemeye devam edeceğiz”  dedi.

 

Bu sene yurt dışı gezileri de olacak

2008 yılında başlayan proje kapsamında bu yıl tam 20 bin öğrenci gezilere katılıyor. Gönül Köprüsü’ne bu yıl da ilköğretim 7., 8. ve ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıflardan öğrenciler katılıyor. Bu yıl geçtiğimiz yıldan farklı olarak programa yurt dışı gezileri de eklendi. Öğrenciler 81 ilin yanı sıra Selanik ve KKTC’yi de ziyaret etme fırsatı bulacaklar.

 

Seyahatler uçak, tren ve otobüslerle gerçekleşecek

Uzun mesafe yolculuklar için uçakla ulaşım yapılacak. Gezi süresince her otobüste, trende ve uçakta öğrencilere eşlik etmeleri amacıyla öğretmen ve okul yöneticileri bulunacak. Öğretmenler, ağırlıklı olarak rehberlik, coğrafya ve tarih branşlarından seçildi. Bu gezinin 3 günü İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nin plan ve programı doğrultusunda oluyor. Geri kalan 2 gün ise her öğrenciden sorumlu olan mihmandar aile tarafından programlanıyor.

 

Engelli öğrenciler de gezilere katılabiliyor

“Gönül Köprüsü” projesi kapsamında belirli bir kontenjan dahilinde engelli öğrenciler de turlara katılıyor. Böylelikle proje kapsamında engellilerle ilgili farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER