banner198

Yılın son haftası karlı geçecek!

Meteorolojinin uyarısı: Hafta başından itibaren soğuk ve yağışlı geçecek. Buzlanma ve don olaylarına karşı tedbirli olun.

Yılın son haftası karlı geçecek!
banner145

Meteorolojinin uyarısı: Hafta başından itibaren soğuk ve yağışlı geçecek. Buzlanma ve don olaylarına karşı tedbirli olun.

 

Tüm yurtta gelecek haftanın soğuk ve yağışlı geçeceği, salı gününden itibaren de iç ve doğu kesimlerde yağışların kara dönüşeceği bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan "meteorolojik uyarı"ya göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisinde bulunan ülkemiz, bu yağışlı hava kütlesine ilave olarak, hafta başından itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk havanın etkisine girecek.

Ülkede yarın Marmara’nın güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ), Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Giresun ve Gümüşhane çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Antalya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun kuzey doğusu ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Pazartesi günü yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla devam edecek yağışlara, gece saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın eklenmesiyle birlikte, Salı ve Çarşamba günü ülke genelinde görülecek yağışlarla hava sıcaklığında hissedilir derecede düşüş olacak. Bu nedenle, iç ve doğu kesimlerde kar yağışına dönüşeceği, Akdeniz kıyı kesiminde (Antalya, Mersin, Adana ve Hatay çevrelerinde) kuvvetli sağanak yağış şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde aralıklarla etkili olması bekleniyor.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER