AK Partide İl Genel Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Üyeliği müracaatları cuma günü sona eriyor.

AK Parti Çankırı teşkilatı 29 Martta gerçekleştirilecek yerel seçimler için İl Genel Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Üyeliği için müracaatları Cuma günü saat 17.00’de sona eriyor.

Haber Merkezimizin elde ettiği bilgilere göre AK Parti Merkez’de İl Genel Meclis Üyeliği için 5 aday belirlemek zorunda. Bugüne kadar İl Genel Meclis üyeliği için adaylık müracaatında aralarında Mehmet Ünal, Hasan Bozkuş, Hürrem Karaahmetoğlu ve İsa Akbaş gibi isimler olmak üzere 9 aday adayı var.

50’ye yakın Belediye Meclis Üyeliği müracaatı…

Belediye Meclis Üyeliği için bugüne kadar AK Parti Çankırı İl Teşkilatına 40’ın üzerinde  ismin müracaatta bulunduğu da edinilen bilgiler arasında. Bildiğiniz gibi Çankırı Belediye Meclisi 25 kişiden oluşmakta. Bugün için mecliste 17 AK Parti üyesi, 8 de MHP üyesi mevcut.

Belediye Meclis Üyeliğine müracaatlar arasında Arif Astarlıoğlu, İsmail Bulut ve Ahmet Absarılıoğlu gibi Çankırı kamuoyunun yakından tanıdığı isimlere de rastladık.

Aday adayları kaç tl ücret ödüyor?

AK Partide Belediye Meclis üyeliği müracaatları için 250+100 tl, il genel meclis üyeliği müracaatları da 250+250 tl kayıt ücreti ödeniyor.
Editör: Haber Merkezi