Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi maç sonrası Çankırı'da bir ilk yaşandı. Her iki takım taraftar grubunun sokaklara döküldüğü anlarda park sokakta karşı karşıya gelen iki grup karşılıklı küfürlerle futbol fanatizminin geldiği son noktayı gösterdi.

Kutlamalar da renkli görüntüler ortaya çıkarken, 2 takım taraftarı Belediye İş Merkezi önünde karşı karşıya geldi. Koro halinde birbirlerine küfür eden fanatikler “anneler gününde annezi……” şeklinde küfür etti.  Polisin aldığı güvenlik tedbirleri sayesinde 20 şer metre arayla birbirleri aleyhinde attıkları sloganla tempo tuttular.

Fenerbahçeliler derbi galibiyetini kutlarken, Galatasaraylılar da şampiyonluk turu attı. Kentin en işlek alanlarında derbi maçı izleyen sporseverler, bitiş düdüğüyle birlikte sokaklara döküldüler. Oluşturulan araç konvoyları şehir merkezlerinde korna çalarak zafer turu attı. Araç konvoylarında hem Fenerbahçe hem de Galatasaray flamaları dalgalandı. İki takımın taraftarları Belediye İş Merkezi önünde karşı karşıya gelince zaman zaman gergin anlar yaşandı. Polisin müdahale ettiği iki grup kısa süre sonra olaysız şekilde dağıldı.

Editör: Haber Merkezi