12-16 Ağustos tarihlerinde Bayramören’de gerçekleştirilecek olan Pre-Paragliding World Cup Bayramören ile 2009 Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası ikinci ayağına ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından toplam 71 yarışmacı kayıt yaptırdı.

 

Pre-Pragliding World Cup Bayramören’e kayıt yaptıranlar arasında Dünya Yamaç Paraşütü şampiyon pilotlarından ve halen bu organizasyonun başkanlığını yapan Makedon asıllı ve şu an Kanada’da yaşayan Goran Dimiskovski de var.

 

12-16 Ağustos 2009 tarihinde gerçekleştirilecek olan Pre-Paragliding World Cup Bayramören yamaç paraşüt sporunun dünyadaki en üst kuruluşu olan FAI’nin web sayfasında 2009 organizasyonları takviminde yer aldı.

 

http://events.fai.org/calendar.asp?id=1 adresinden 2009 yarışma takvimine ulaşmanız mümkün.

 

Bugün itibariyle toplam 71 yarışmacının kayıt yaptırdığı organizasyona ilginin büyük olması oldukça sevindirici bir durum. www.xcbayramoren.org adresinden yaptırılan kayıtlarda yaklaşık 60 dolayında yabancı sporcunun kayıt yaptırması bekleniyor. Web sayfasında yabancılara kayıt imkanı son 48 saattir açık bulunmasına karşın şu ana kadar 10 sporcunun kayıt yaptırmış olması Bayramören’in yamaç paraşütü sporunda çok kısa sürede böyle bir başarıyı yakalamış olması gerçekten ilerisi için büyük umutlar vaat etmekte.

 

Biz bu vesile ile Bayramören’i yamaç paraşütü sporu ile tanıştıran Tahsin Tekin beyi bir kez daha kutlamak ve çalışmalarında başarılar dilemek istiyoruz.

 

Yurt dışından kayıt yaptıran yamaç paraşütçüleri…

Goran Dimiskovski (Makedonya), Ljubomir Netkov (Makedonya), Serhey Yakushin (Rus), Salomykin Dmitry (Rus), Davide licini (İtalyan), Makro Mladenovic (Sırbistan), Nicky Moss (İngiliz) ve Dimitrios Iordanidis (Yunanistan), Gianbasilio Profiti (İtalyan) ve Simeon Podbalkanski (Bulgaristan)

 

Yarışmaya ülkemizden kayıt yaptıran yarışmacılar…

Akın Gökbulut, R. Özay Zorlu, Eren Kızıltuğ, Hakan Akçalar, Umut Aslan, Cevahir Taner Derinbay, Yakup Kordon, Yurdaer Etike, Cihan Şan, Bülent Aydın, Murat Aksoy, H. Avni Ozan, Emrah Akar, Sinan Kutlu, Bilal Kaya, Cihan Kın, Nevin Şahinbeyoğlu, Basat Okay, Yasemin Yılmaz, Sedat Kırtulukoğlu, Özgür Mutlu Kurt, Leyla Mirjam Erol, Ufuk Aslan, Hüseyin Esad Selek, Ayşe Bayrak, Muharrem Kılıç, Tuncay Tahtakın, Yiğit Şahinbeyoğlu, Hamdi Siray, Alper Şahin, Savaş Kıroğlu, Yasin Keçef, Yıldırım İzli, Hakan İrtem, Yavuz Sevinç, M. Ömür Akkor, Kazım Karabaş, Cem Aydın, Arman Aktürk, Tunahan Demirci, Nihat Konca, Veysel Erdoğan, Sinan Bıyıklı, Ziya Hacıalioğlu, Mustafa Yılmaz, İbranim Dinçer, Serdar İlker, Erol Aslantaş, Zafer Ceyhun, Türker Türkoğlu, Celal Kara, Tamer Akan, Yiğit Yıldırım, Faruk Kurt, Hilmi İnce, Barış Tura, Olcay Öztürk, Mustafa Bozyer, Nazire Kaval, Egemen Bilge ve Berkay İlkiz

 

Bayramören'de 2008 Ağustos ayında gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü organizasyonunun ödül törenini görüyorsunuz (Sağ başta Tahsin Tekin görülüyor)

Editör: Haber Merkezi