Çankırı Belediyesi, Yenimahalle sınırlarında yer alan Taş Mescit ile Huzurevi arasında kalan 1500 metrekarelik alanda park yapımına başladı. 

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Çocuklarımızın oynarken, ailelerinin de farklı etkinlikler yapabileceği bir yeşil alanı halkımıza kazandırmaktan mutluyuz. Corona virüs salgını son bulduğunda yine bütün parklarımızın çocuk cıvıltıları ile dolacağı günü sabırla bekliyoruz.” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı  ekipler, Taş Mescit yanında yapılması planlanan dinlence alanı ve  oyun parkı hazırlıklarına başladı. Ekiplerin istinat duvarını tamamladığı çalışmaların ardından parkta parke ve bordür çalışmaları gerçekleştirilecek. Mahalle sakinleri için yeni bir dinlence ve oyun alanı oluşturacak park içerisinde; ortalama bir metre boylarında ve 200 metre uzunluğunda olan oturma duvarları arasında çocuklar için oyun grupları,  kameriyeler, banklar, spor aletleri, yürüyüş yolu, büfe, kadın - erkek ve engeliler tuvaleti yer alacak. Yapısal çalışmaları tamamlanacak park, bitkisel peyzaj çalışmalarının gerçekleştirilmesi ile birlikte vatandaşların hizmetine sunulacak.

Editör: Haber Merkezi