Fenerbahçe kulübünün 102’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Çankırı’ya gelen Kulüp Yönetim Kurulu üyesi ve As Başkanı Mithat Yenigün ile Fenerbahçe’nin unutulmaz yıldızlarından günümüz futbol yorumcusu Selçuk Yula ile birlikte yaklaşık 15 kişilik Fenerbahçe grubu dün geceden bu yana Çankırı’da çeşitli etkinliklerde boy gösteriyorlar.

Dün gece saat 24.00 sularında Çankırı’ya gelen FB Kulübü As Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Yenigün ile beraberindeki FB’liler kendileri için hazırlanan yaran sohbetine katıldılar. Başta Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç olmak üzere Çankırılı yaranların da hazır bulunduğu gecede misafirlere Çankırı’ya hoş geldiniz denilerek yaran kültüründen örnekler sunuldu.

FB Kulübü As Başkanı Mithat Yenigün gecede yaptığı konuşmada “ Ülkemiz bir mozaik her köşesinde farklı kültürleri barındırıyor. Bu etkinlik vesilesiyle çok isabetli bir kara almış ve farklı bir zenginliğin içine gelmişiz. Oğuzlardan günümüze uzanan bir geleneği yaşatmanız büyük bir başarı. Bu güzellikleri bizler adına yaşattığınız için sizlere teşekkür ederim” dedi.

Yeşil sahaların unutulmaz yıldızlarından ve Fenerbahçe camiasının idollerinden günümüz futbol-yorumcusu Selçuk Yula da gece boyunca yaran kültüründen kendi payına düşeni başarıyla uygularken kendisine sorulan “Futbol oynamak mı daha zor yoksa yaran oyunları mı?” soruya “Futbol oynamak çok kolay! Burada gördüğüm cezalar gerçekten caydırıcı nitelikte” dedi.

Şu saatlerde Yüzüncü Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen panele katılan FB Kulübü As Başkanı Mithat Yenigün ve Selçuk Yula akşam saatlerinde Çankırı’dan ayrılacaklar.

 

 

 

 

Çankırı Postası olarak Çankırı FB Derneğince düzenlenen organizasyondan şu saatlere kadar elde ettiğimiz görüntüleri sizlerle paylaşıyoruz.

Editör: Haber Merkezi