Avrupa şampiyonasında başarılı sonuçlar elde etmek  için yapılan  1. etap hazırlık kampında kondisyon ve kuvvete yönelik çalışmalar yapılıyor.

Günde 2 antrenman yapan genç milliler 20 Mart 2009  tarihinde  başlayacak olan Romanya’daki ikili kampa katılmak için canla başla mücadele ediyorlar Avrupa şampiyonasında başarılı sonuçlar almak için yapılan  1. etap hazırlık kampında kondisyon ve kuvvete yönelik çalışmalar yapılacak. Kampın sonunda Sparing (Boks maçı, resmi maç tarzında antrenman maçı) müsabakaları yapılıp sporcuların geldiği nokta gözlemlenecek ve Romanya’daki kampa katılacak sporcular belirlenmeye çalışılacaktır.  

Kampla ilgili bir açıklama yapan teknik direktör Asalettin Pekdoğan şunları söyledi:

"Türkiye’nin her yerinden sıkletlerinde başarılı olan sporcularımızı kampa aldık amaç Avrupa şampiyonasında ve uluslarası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek,bu yönde hak eden sporcuya ayyıldızlı formayı vermek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Çankırı’da başladığımız Avrupa şampiyonası yolunda başarılı olmak en büyük hedefimiz."

Pekdoğan; Ayrıca Kamp Eğitim Merkezine yapılan spor salonunun çok faydalı olduğunu ve yapılan salonun Çankırı'ya değişik spor branşlarında daha çok Kamp  getireceğini belirtti.

Gençler Boks Milli Takım Kampı, Teknik Direktör Asalettin Pekdoğan'nın liderliğinde antrenörler Abdulkadir Ünsal, Recep Özkan, Baykan Aslan, Fazlı Us, Çetin Güneş, Resul ÇiftçiCengiz Örseloğlu, Cemil Döndü, İbrahim Ünver yönetiminde devam ediyor..

 

Editör: Haber Merkezi