Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Dibi, Çankırı’nın yatırım fırsatları ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret etti.

Vali Özcan, “Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Dibi’nin sektöründe önemli bir isim olduğunu belirterek, Türkiye’deki tüm gözlük imalatçıları, ithalatçıları ve marka gözlükçülerin tamamının üyelerinin bağlı olduğu bir derneğin başkanı ve aynı zamanda kendisi imalatçı.  Çankırı’ya inşallah bu sektörde bir yatırım kazandırırız” dedi.

Başkan Dibi, Vali Özcan ile eskiden beri dost olduklarını belirterek, Çankırı’nın yatırım fırsatları ve bu sektörde de Çankırı’ya yatırım yapılabileceği ile ilgili görüşmelerde bulunacağız diyerek, Çankırı’nın gözlük sanayicilerinin de ilgisini çektiğini ve Çankırı’ya bu sektörden de yatırım yapılabileceğinin sinyalini verdi.

Görüşmeye Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Sektörel Ruhsatlandırma Şube Müdürü (Hemşehrimiz Çankırılı Sanatçımız Turgay Başyayla’nın abisi) İsmail Başyayla, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç.Dr.Hüseyin Şen ve  Kuzka Yatırım Destek Ofisi Yetkilisi Abdullah Gülşen’de katıldı.

Editör: Haber Merkezi