banner198

Nüfus çalışanları kargaşanın içerisine düştü!

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş, “Nüfusu çalışanları büyük bir kargaşanın içerisine düştüğünü” söyledi.

Nüfus çalışanları kargaşanın içerisine düştü!
banner145

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş, “Nüfusu çalışanları büyük bir kargaşanın içerisine düştüğünü” söyledi.

Pasaport- ehliyet gibi hizmetlerinde Nüfus Müdürlüklerine geçmesi ile birlikte, Nüfusta yaşanan yığılmalara beraberinde personel yetersizliğine Metin Memiş tepki gösterdi.

Yazılı açıklamada bulunan Memiş şunları kaydetti:

Nüfus çalışanları, iş yoğunluğu ve elaman yetersizliği içerisinde büyük bir özveri ile vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Hem de büyük bir sabır ve metanetle… Ancak bu gayretli çalışmalar takdir görmediği gibi yeterli dahi görülmemektedir.

Bu gün pek çok il ve ilçe Yeni Nüfus Cüzdanı, ehliyet ve pasaport talep kuyruklarını eritmeye çalışıyor,  nüfus çalışanları büyük bir kargaşanın içine düşmüş vaziyettedir. Nüfus çalışanları öğrenci kayıt dönemlerinde olduğu gibi bütün kamu kurumları topu nüfus çalışanlarının üzerine atmaktadır.

Nüfus müdürlüklerinde zaten eksik olan personelle iş yoğunluğu daha da artmıştır. Sadece 60-65 Milyon yenilenecek nüfus cüzdanı vardır. Ehliyet ve Pasaportta nüfustan verilmekte, nüfus müdürlüklerinde talep birikmeleri neticesi gerginlikler, büyük kargaşalar, yaşanmaktadır. Bundan dolayı acilen güvenlik tedbirleri alınmalıdır.

Biz Dün Uyardık, Bugündeuyarıyoruz!

7 Ocak Pazartesi günü çekilen fotoğraflara lütfen dikkat buyurunuz!Merkez ilçe müdürü izinli personelin işini yapmakta .İçişleri Bakanlığı ve siyasiler bir an önce tedbir almalı, ne vatandaşlar ne de nüfus personeli mağduriyet yaşamamalıdır.

Biz Türk Büro-Sendikası olarak; her zaman olduğu gibi, bu günde bütün gücümüzle nüfus çalışanlarının sorunlarını çözmek için mücadele ediyoruz. “İçişleri ve nüfus çalışanları: biz varız, biz yaşıyoruz, bizim farkımıza varın” demekteler.

Bu konuda İçişleri Bakanı’na çağrımız vardır. "Bir kez olsun nüfus çalışanlarının sorunlarının çözümü için gayret sarf ediniz. Nüfus çalışanları sadece ve sadece emeğinin karşılığını alarak, huzurlu çalışma ortamı talep etmektedir.”

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 14:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emsal aydogan
Emsal aydogan - 5 yıl Önce

Kolay gelsin arkadaşlar.

SIRADAKİ HABER