MHP Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in Balıbağı Köyü’ndeki konuşmasıyla ilgili olarak, “Eskiden de biraz belli oluyordu, ama artık hepten cozutmuş” dedi.


Kapdan, yazılı açıklamasında Belediye Başkanı İrfan Dinç’i orta oyunundaki İbiş karakterine benzeterek, “Pişekar ile Kavuklu Hamdi arasına sıkışmış İbiş, laf cambazlığıyla durumu kurtarmaya çalışıyor. Hırsızları yakalamış, ama “Getir” diyorlar, getiremiyor; “Sal, gitsin” diyorlar, yakasını kurtaramıyor. Hal böyle olunca adamcağız doğrusuna, yalanına bakmadan sallıyor” dedi.


MHP Çankırı İl Başkanı, açıklamasını şöyle sürdürdü:


“Genelde 13, yerelde 11 yıldır iktidar olduklarını unutarak, 15 yıllık MHP iktidarının Çankırı’ya bir şey kazandırmadığını söyleyen yalancılar, aslında bizden çok psikiatrinin konusudur. 3.5 yılda yaptıklarımızı 13 yıldır yiye yiye bitiremeyen zihniyet, sonunda kafayı yemiş olmalı ki, AKP’yi en çok oyla birinci yapacak köyü “Paris” yapacağını söyleme noktasına kadar gelebilmiştir.


Be birader! Bu güzel Çankırı, bu güzel Çankırı’nın güzel insanları, bu güzel Çankırı’nın güzel insanlarının güzel köyleri, bu güzel Çankırı’nın güzel insanlarının güzel köylerinin güzel insanları tamı tamına 3 dönem ve 13 yıl boyunca sizi birinci yapmadılar mı? Bugün adam yerine koymadığınız, hırsızlıkla itham ettiğiniz eski il başkanlarınız her açıklamalarında bununla övünmediler mi? Bizatihi kendiniz, her ortam ve fırsatta bunu dillendirmediniz mi? Her yıl bir köyümüzü Paris yaptınız da bizim mi haberimiz olmadı? Her yıl bir köy yolumuzu asfaltladınız da MHP mi karşı çıktı? Her yıl güzel Çankırı’nın güzel insanlarının güzel köylerinin güzel insanlarına hizmet etmekten bize laf yetiştirmeye fırsat bulamadığınız için mi bugün ağlaşmaya başladınız?


Çankırı her geçen gün kan kaybederken hukuku, Çankırı her gün küçülürken adaleti, Çankırı esnafı AVM bombardımanı altında can çekişirken huzuru askıya alan sizler değil misiniz? Utanmadan, sıkılmadan, yüzünüz kızarmadan konuşmayı marifet sanmayın. Çok kalmadı, 8 Haziran’da bu kabustan uyanacaksınız, lütfen rahat olun.”

Editör: Haber Merkezi