Çankırı Şehir merkezinin en yoğun trafiğinin yaşandığı kavşak nktası olan Lise ışıklara üst geçitli çözüm geliyor. Projede inşa çalışmasına çok yakında başlanacağı sinyali verildi.


TCDD tarafından hemzemin geçitlerin bulunduğu bölgelere, trafiği tehlikeye atmamak ve güvenli geçişin sağlanabilmesi için üst veya alt geçit yapılmasına ilişkin alınan karar gereği yapılacak olan üst geçitte yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.


Çankırı Lisesi ışıklar bölgesindeki üst geçidin inşaatına başlandığında meydana gelebilecek sorunların önüne geçmek için TCDD 2. Bölge Müdürü Mahmut Yetkin’in talebiyle gerçekleştirilen toplantıda, üst geçidin en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması için fikir birliğine varıldı.Çankırı Valisi Mesut Köse başkanlığında yapılan toplantıya, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 2. Bölge Müdürü Mahmut Yetkin ile Türk Telekom İl Müdürlüğü, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürlüğü, KARGAZ, DSİ 5. Bölge Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, 28. Mekanize Tugay Komutan Yardımcılığı ve Müteahhit Firma temsilcileri katıldı.

 

TCDD tarafından ihalesi yapılarak Ocak ayında yer teslimi gerçekleştirilen üst geçidin inşaatına başlandıktan sonra 180 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor.Editör: Haber Merkezi