Seydişehirli Hacı Abdullah Efendi, Çerkeşli Mehmet Hilmi Efendi ve Astarlızade Hilmi Efendinin hayatının anlatıldığı, Seydişehir'den Çankırı'ya Uzanan Altın Halkalar programı Keçiören Necip Fazıl Kısakürek Salonu'nda düzenlendi.

Çankırı Postası ve Çankırı Gençlik Derneği tarafından düzenlenen gece; Çankırı'yı tanıtan  sinevizyon gösteriminin ardından İstiklal Marşı ve  Umut Tuna Gül'ün okuduğu Kur'anı Kerim tilavetiyle başladı.

Salonda bulunanlara zem zem suyunun ikram edildiği  gecede; Konya Selçuk Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Şerafettin Yıldız ve Çankırı Karatekin Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. İbrahim Akyol, konuşmalarıyla Astarlızade Mehmet Hilmi Efendi, onun Şeyhi olan Çerkeşli Hilmi Efendi Hazretleri ve onun Şeyhi olan Seydişehirli Abdullah Efendi'nin örnek hayatlarını anlattılar.

Verdiği konferanslarda gönüllere dolan sohbeti ve  Hedef Radyo'da yayınlanan programıyla geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Piri Sani Hazretlerinin torunlarından Kürşat Eren bilgenin sunduğu programa, Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, TÜRKAV Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Vatansever , Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can, Çankırılılar eski Dernek Başkanı Muzaffer Ünlü'nün yanı sıra Çankırı'dan gelen çok sayıda kadın izleyici katıldı.

Program, Abdülbaki Kara'nın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ve başta Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v) olmak üzere tüm evliyaların, geçmişlerimizin ve Çankırılı Astarlızade Mehmed Hilmi Efendinin ruhuna hediye edilmek üzere okunan Hatmi Şerifler için Kürşat Eren Bilge tarafından Hatim Duası'nın edilmesiyle son buldu.

Editör: Haber Merkezi