banner198

ÇANKIRI BELEDİYESİ MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE İSRAİLİ VE TERÖRÜ KINADI

Çankırı Belediye Meclisi oybirliği ile aldığı kararla İsraili kınadı.

ÇANKIRI BELEDİYESİ MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE İSRAİLİ VE TERÖRÜ KINADI
banner145

Çankırı Belediye Meclisi oybirliği ile aldığı kararla İsrail’i kınadı.

 

3 Haziran Perşembe akşamı toplanan AK Partili ve Milliyetçi Hareket Partili Çankırı Belediye meclis üyeleri İsrail’in Filistinlilere insani yardım taşıyan gemi konvoyuna yaptığı çirkin saldırıyı oybirliği ile aldığı kararla kınadı.

 

Belediye Meclisinin 03.06.2010 tarih ve 120 sayılı kararı ile kamuoyuna duyurulması istemiyle aldığı İsrail’i kınama karar metni şöyle:

 

“Çankırı Belediye Meclisi Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisinin Meclis Üyeleri, İsrail Silahlı Kuvvetlerinin 31 Mayıs 2010 Pazartesi sabahı, çoğunluğu Türk olan,32 ülke vatandaşının bulunduğu insani yardım taşıyan gemi konvoyuna yaptığı ve çok sayıda masum insanın ölümüne ve yaralanmasına yol açan insanlık dışı saldırıyı şiddetle ve nefretle kınamaktadırlar.

 

Aynı tarihte İskenderun Deniz Üs Komutanlığına PKK terör örgütünce yapılan hain saldırıda zamanlama olarak oldukça manidar olup bu saldırıda her zaman olduğu gibi amacına ulaşamayacaktır. Her iki terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER