banner198

Çerkeşi köy görünümünden kurtaracağız!

AK Parti Çerkeş Belediye Başkanı Ahmet Hendeke destek çalışmaları için Çerkeşte bulunan Kınıklıoğlu Çerkeşlilere seslendi.

Çerkeşi köy görünümünden kurtaracağız!
banner145

Dün akşam saatlerinde Kurşunlu'ya gelen AK Parti milletvekili Suat Kınıklıoğlu, bugün sabahtan saat 14.00'e kadar Kurşunlu'da partisinin belediye başkan adayı Kadir Şahin'e destek turuna çıktı.

Öğleden sonra Çerkeş'e geçen milletvekili Suat Kınıklıoğlu, Çerkeş'teki çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti Çerkeş ilçe teşkilatının düzenlediği akşam toplantısı miting havasında geçti. AK Parti Çerkeş Belediye Başkanı adayı Ahmet Hendek ve AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen akşam toplantısına yüzlerce Çerkeşli katıldı. Coşkulu bir kalabalığa hitap eden Hendek ve Kınıklıoğlu Çerkeş’te halkın ilgisini çeken konularda seçmenlere önemli bilgiler verdiler.

AK Parti Çerkeş Belediye Başkanı Ahmet Hendek konuşmasında “Ömrüm, çalışmalarım ve yatırımlarım hep Çerkeş’te ve Çerkeşliler için oldu” dedi. Çerkeş’in iki kişiye mahkum olmadığını ifade eden Hendek rakiplerine gözdağı verdi. Dinleyicilerin tezahüratlarıyla sözleri sık sık kesilen Ahmet Hendek, belediye başkanlığını kazanması halinde Çerkeş’in layık olduğu şekilde hizmet alması ve medeni bir ilçe olarak örnek olmasına gayret edeceğini söyledi.  

AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu da coşkulu kalabalığa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileterek konuşmasına başladı. Yoğun kalabalığa hitap eden Kınıklıoğlu Çerkeşlilere merkezi hükümetin yaptığı hizmetlere vurgu yaparken aynı zamanda yeni dönemde Çerkeş için yapılacak çalışmalara konusunda bilgiler verdi. Belediye başkanlığını kazanmaları halinde Çerkeş’e her alanda yatırım ve hizmet vereceklerine dair söz veren Kınıklıoğlu Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin bir yüksek okulunun mutlaka Çerkeş’te yer alması gerektiğini ifade etti. Kınıklıoğlu “Çerkeş daha iyiye daha güzele layık güzide bir ilçemiz. Şu anki hali Çerkeş’in tarihine ve güzel insanlarına yakışmıyor” dedi. Çerkeş’in bugünkü durumunun böylesi önemli bir ilçeye yakışmadığının altını çizen Kınıklıoğlu “Bir parka, bir bahçeye rastlayamadım. Köye mi geliyorsunuz Çerkeş gibi bir ilçeye mi belli değil” dedi. 

Gün içerisinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Kınıklıoğlu, belediyeye ait binaların içinde bulunduğu durumu hayretle karşıladığını bakımsız, ilgisiz ve düzensiz belediye binalarının olmasını yadırgadığını belirtti.

Çerkeş’in yollarının da çamur ve çaylaktan yürünmez halde olduğunu üzülerek gözlemlediğini ifade eden Kınıklıoğlu “Organize sanayi ve okullar bölgesinin çöplük ve hafriyat alanı haline gelmesinin kabul edilebilir bir durum değildir” dedi. “150 yıllık tarihi bir geçmişi olan güzide Çerkeş’imizin tarihi eserlerine yönelik bakımsızlık ve ilgisizlik insanın içini burkuyor. AK Parti olarak ecdadımıza ve tarihimize olan saygımızdan ötürü Çerkeş’te yeni dönemde önemli bir restorasyon ve çevre düzenlemesine girişeceğiz” dedi.

Konuşmaların tamamlamasından sonra yüzlerce seçmenle sohbet eden AK Parti Çerkeş Belediye Başkan adayı Ahmet Hendek ve milletvekili Suat Kınıklıoğlu yoğun ilgiden memnun olduklarını ve 29 Mart seçimlerinden başarıyla çıkacaklarına dair önemli bir işaret olarak gördüklerini söylediler.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER