banner198

İşte AK Partinin seçim sloganları...

29 Mart yerel seçimlerinde profesyonel bir organizasyon şirketiyle seçim çalışmalarını yürütecek olan AK Parti, seçim süresince kullanacağı sloganlara da karar verdi.

İşte AK Partinin seçim sloganları...
banner145

Profesyonel bir organizasyon şirketiyle seçim çalışmalarını yürütecek olan AK Parti, seçim boyunca kullanacağı slogana da karar verdi.

 

MYK toplantısında önerilen sloganlar arasında en fazla iki slogan dikkat çekti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da onayı ile seçim meydanlarında “İşimiz Hizmet, Gücümüz Millet”, “Büyük Düşün Türkiye” sloganlarının kullanılması kararlaştırıldı.

 

AK Parti ayrıca “Durmak Yok, Hizmete Devam” ve “Hepimiz Biriz, Beraberiz, Kardeşiz” sloganlarını da seçim süresince kullanacak.

 

AK adaylarının profilleri de ortaya çıktı…

AK Parti, aday profilini çıkardı. 973 adaydan 680'inin üniversite mezunu olduğu, 88 öğretim görevlisinin de AK Partiden belediye başkan adayı olduğu açıklandı.


AK Parti, 29 Mart 2009 seçimleri öncesinde aday profilini çıkardı. Adayların öğrenim durumu ve meslek gruplarına göre dağılımını yapan AK Parti, belirlenen 973 aday üzerindeki incelemelerini tamamladı. Buna göre 973 il ve ilçe belediye başkan adayından 153'ünü mevcut belediye başkanları oluşturuyor.

 

Adaylardan 88'i öğretim görevlisi, 43'ü işadamı, 38'i inşaat mühendisi, 35'i avukat, 30'u mühendis, 22'si makine mühendisi, 20'si doktor, 15'i eczacı, 12'si mali müşavir, 11'i mimar ve şehir planlama uzmanı, 10'u mimar ve inşaat teknikeri, 9'u müteahhit, 9'u turizmci, 8'i diş hekimi, 6'sı elektronik mühendisi, 6'sı harita mühendisi/topograf, 6'sı iktisatçı, 6'sı veteriner, 4'ü gazeteci, 4'ü orman ve ziraat mühendisi, 3'ü jeolog, astronomi bilimcisi, 2'si sendikacı olarak açıklandı. 443 aday ise diğer meslek grupları arasında gösterildi.


AK Partinin aday profili, 973 belediye başkan adayından 680'inin üniversite mezunu olduğunu, bunlardan da 69'unun master yaptığını ortaya koydu. İl belediye başkan adayları arasında ilkokul mezunu bulunmazken, ilçe belediye başkan adaylarından 27'sinin ilkokul, 82'sinin de ortaokul mezunu olduğu bildirildi. Adayların yüzde 70'i yani 680 tanesi önlisans, lisans, master, doktora eğitimli adaylardan oluşuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER