banner198

İştişare Toplantısında

ÇESİAD üyelerinin 2.nci istişare toplantısı  19.1.2009 tarihinde büyük otelde yapıldıyemekli toplantı yaptı güncel konular konuşuldu, AB proje uzmanı Bekir SERT tarafından 2009 yılında açık ve açılacak krediler hakkında, kırsal kalkınma projelerinde  ÇANKIRI ARICILAR BİRLİĞİ  ‘nin KORGUN’DA yapacağı  ve ÇESİAD’ın çözüm ortağı olduğu Bal ürünleri tesisleri hakkında bilgi üyelere verildi.

İştişare Toplantısında
banner145

ÇESİAD üyelerinin 2.nci istişare toplantısı  19.1.2009 tarihinde büyük otelde yapıldı.  AB proje uzmanı Bekir SERT tarafından 2009 yılında açık ve açılacak krediler hakkında, kırsal kalkınma projelerinde  ÇANKIRI ARICILAR BİRLİĞİ  ‘nin KORGUN’DA yapacağı  ve ÇESİAD’ın çözüm ortağı olduğu Bal ürünleri tesisleri hakkında bilgi üyelere verildi.

Daha sonra ÇESİAD yönetimince hazırlanan İsrail‘in GAZZE ‘ye yönelik katliamıyla ilgili basın açıklamasını Genel sekreter İsmail Şan tarafından okundu.

AÇIKLAMA SÖYLE:

EKONOMİK KRİZDE DAHA DİKKATLİ OLMALI

Global bir köy haline gelen dünya"da her kes her an bir birinden etkilenmektedir. ÇESİAD olarak üyelerimizi bu büyük köyde ticarette aktörler yapmak gibi bir hedefimiz var. Zira biz biliyoruz ki rakiplerimizle aramızdaki
rekabeti kazanmamızda en etkin unsur ön görülerde bulunmaktır.

ÇESİAD üyelerini muhtemel tehlikeler, riskler, fırsatlar hakkında bilgilendirerek geleceğe hazırlar. Yeni pazarlar hakkında üyelerimizi aydınlatıyoruz.. Üyelerimiz arasında işbirliklerini önemsiyoruz ve yeni pazarlama stratejileri için işbirliği ve tecrübeleri transfer etmeye çalışıyoruz.

Ülkemizin son yıllarda dış ticaret hacminin artması bizi çok heyecanlandırmaktadır. Bu anlamda devletimizin geliştirmiş olduğu yeni politikalar sayesinde, geçmişte planımızda olmayan birçok komşu ülkelerle dış ticaret yapmaya başladık.

Diğer taraftan kaynayan Ortadoğu maalesef hem içimizi sızlatmakta, hem ticaretimizi kötü yönde etkilemekte, hem de bir insanlık faciası olarak sürmektedir. Bu durum bizi derenden etkilemekte, Çankırılı işadamları olarak endişe ile takip etmekteyiz. Oradaki mazlum kardeşlerimize imkânlarımız ölçüsünde bir destek eli uzatmak insani bir vazife olarak görülmelidir. Orada ölen masumlara Allahtan rahmet diliyoruz.

Bu huzursuzluğun devam etmesi bütün dünyayı olumsuz yönde etkilemektedir. Büyük aktörler başta olmak üzere bütün insanlığın GAZZE"deki akan insan kanının durması için seferber olması gerekmektedir.
Saygılarımızla.

ÇESİAD yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USTA  geçtiğimiz yıl 2007 Çankırı İhracatcılar il ikincisi UNTAŞ Y.Kurulu Başkanı Cafer ÖZKAN ' şilt takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER