banner198

Kurs kayıtları başlıyor

Belediye Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi Kurs kayıtları pazartesi günü başlıyor.

Kurs kayıtları başlıyor
banner249
banner145

Belediye Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi Kurs kayıtları pazartesi günü başlıyor.

 

6 yıldır Çankırılı hanımlara başarıyla hizmet veren Belediye Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi 7. dönem kurslarını açmaya hazırlanıyor. Kurslar geçmiş yıllarda yoğun ilgi görmüş ve kurs sonunda düzenlenen sertifika törenleri ile dönem sonu sergileri hanımların ilgisine mazhar olmuştu. Çankırılı hanımlara beceri kazandırma yanında hanımlar arasında birlik beraberlik ve kaynaşmayı da sağlaması bakımından önemli bir misyonu bulunan Çankırı Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi bu yıl 33 farklı branşta kurs açmayı planlıyor.

 

Çankırı Belediyesi 7. katında bulunan Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi yanında bu yıl Esentepe Mahallesi’nde açılacak şubede de Kurdela Nakışı, İğne Oyası, Makine Nakışı kursları düzenleneceği ifade edildi.

 

Kurslara katılmak isteyen hanımların 10 Ekim 2011 Pazartesi gününden itibaren Belediye Beyaz Masaya kayıt yaptırmaları gerekiyor. 17 Ekim 2011 Pazartesi günü başlayacak olan 2011-2012 kurs döneminde açılacak kurslar şunlar:

 

İğne oyası Kursu, Kurdele Nakışı Kursu, Tel Kırma Kursu,Örgü Kursu, Kırkyama Kursu, Brezilya Nakışı Kursu, Dantel Angles Kursu, Biçki Dikiş Kursu, Makine Nakışı (Beyaz İş) Kursu, Mefruşat Kursu, Geleneksel El Nakışları Kursu, Maraş İşi(Yöresel Bindallı İşleme Kursu, Yöresel Bebek Yapımı Kursu, Tuz Hediyelik Eşya Yapımı Kursu, Beş Şiş Çorap Örme Kursu, Porselen Boyama Kursu, Resim Kursu, Boncuk İşleme Kursu, Halı-Kilim Dokuma Kursu, Bez Dokuma Kursu, Kişisel Cilt Bakımı Kursu, İngilizce Kursu , Osmanlıca Kursu, Hüsn-ü Hat  Kursu ,Arapça Kursu, Diksiyon Kursu ,Kurabiye ve Şekerleme Kursu-Gıda Güvenliği Kursu, Gitar Kursu, Ney Kursu, Bağlama Kursu, .Keman Kursu,.Ebru Kursu, Rölyef Kursu              

 

Bu kursların dışında talep olması halinde kursiyerler arasında ve dışardan katılımlarla Halk Müziği Korosunun da açılabileceği belirtildi.                          

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER