banner198

Minik Şefler Mutfakta

Çocuk Meclisi, düzenlediği Minik Şefler etkinliğinde anasınıfı öğrencilerine pasta yapımını öğretiyor.

Minik Şefler Mutfakta
banner145

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi, düzenlediği “Minik Şefler” etkinliğinde anasınıfı öğrencilerine pasta yapımını öğretiyor.

 

Miniklere pastacılık eğitiminin ilk konukları Namık Tanık İlköğretim Okulu oldu. Kadın İstihdam Merkezi mutfağında gerçekleşen programda; önlüklerini giyip, eldivenlerini takan minik şefler, pasta yapmanın yanı sıra eğlenerek öğrenmenin tadını da çıkardılar. Renkli görüntülere sahne olan programda minikler, merdaneyle açtıkları hamurlara kalıplarla şekil verdiler.

 

 

Anasınıflı miniklere destek vermek amacıyla etkinliğe; Vali Vahdettin Özcan, eşi Leyla Özcan ve kızı Tuğba Özcan ile Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Dinç katıldı.

 

Pasta yapımı sırasında çok eğlendiklerini belirten çocuklar, öğretmenler gözetiminde yapılan şekerleme pastaları tepsiye dizdikten sonra elbirliğiyle fırına verdiler.

 

 

Miniklerin ve ailelerinin pasta yapımına gösterdiği ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç “Amacımız sosyal hayatın her noktasında etkinlikler düzenlemek ve halkımızla bütünleşmeyi sağlamaktır. Bu etkinliğimizde de çocuklarımız mutfakla ilgili el becerilerini geliştirmenin çabası içindeler. Oldukça neşeli bir ortamda şenlik havasında güzel bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımıza ileride bu günü hatırlamaları için bir de diploma veriyoruz. Çocuklarımızı bu becerilerinden dolayı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

 

Eğitim programının sonunda minik şeflere, sembolik usta sertifikaları Vali Vahdettin Özcan ve Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından verildi.

 

“Minik Şefler” etkinliği, şehirdeki tüm anaokulları tamamlanıncaya kadar devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER