banner198

Şimdi Ilgaz Zamanı

Türkiyenin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Çankırının Ilgaz İlçesi Doruk mevkiinde yer alan Kayak Merkezinde sezon açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.

Şimdi Ilgaz Zamanı
banner145

Türkiye’nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Çankırı’nın Ilgaz İlçesi Doruk mevkiinde yer alan Kayak Merkezinde sezon açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir grup gazeteciyi Ilgaz Dağı’nda misafir eden Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’ın startını verdiği sezon açılışında Ilgaz’ın doğal güzellikleri ve turizm potansiyeli ile 4 mevsim ülke turizminin hizmetinde olduğu vurgulandı.

Ilgaz Kaymakamı Yusuf Özdemir, Doğal güzelliği ve Yüceliği ile türkülere şiirlere konu olan Ilgaz Dağı’nda ilk kez kayak sezonu açılış gerçekleştiğini söyledi.

 

Vali Vahdettin Özcan’da böylesine muhteşem bir doğal güzelliğe sahip Ilgaz Dağı’nın turizmden bugüne dek hak ettiği yatırımları alamadığını belirterek “Çankırı Valiliği olarak Ilgaz Dağı’nın hem yaz hem de kış turizminde yeni bir cazibe bölgesi olması için yeni projeler geliştiriyoruz. 2012 yılı içinde ihaleleri yapılan ancak, 2013 yılında yapımına başlanacak Derbent Şehitliği, anayoldan (Karayolları Bakımevinden) Dağın üst tarafına kadar parke taşı ile ve aydınlatma yapım işleri başlayacaktır. Ayrıca Yıldıztepe’de 2 adet futbol sahası ve bir resmi kurum alanına inşaat yapılacaktır. Yine bu dağı çevreleyen yürüyüş yollarının yapımı 2012 yılında tamamlanmıştır. İnşallah bu yürüyüş yolunu da 2013 yılında hizmete açacağız. Yeni kayak sezonunda kayağa ilgi duyanları Ilgaz’a bekliyoruz. Ilgaz Dağı,  Ankara’ya 200 Km., İstanbul’a ise 450 Km. uzaklıkta olması, metropollerin karmaşasından bunalan insanımıza hafta sonu nefes almak için adete bulunmaz bir nimet olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

 

Törene katılan Belediye Başkanı İrfan Dinç’te Ilgaz’ın Türkiye’nin tam ortasında bulunduğunu belirterek “Allahın bahşettiği bu muhteşem güzelliği insanlarımızın doyasıya yaşamasını istiyoruz. Ve diyoruz ki;

Kış ve yaz birkaç gün dahi olsa Ilgaz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, 2013 yılı kayak sezonu kar üstünde özel tasarlanmış Ilgaz temalı dev yaş pastanın kesilmesi ve baby lifenin butonuna Vali Vahdettin Özcan’ın basması ile açıldı. Vali Özcan ve beraberindekiler kayakları ile kayıp, kar motoruna binerek sezona merhaba dediler.

 

Çankırılı genç kayakçıların kayakla yaptıkları gösterilerin ardından program sona erdi.

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER