banner198

Turizm böyle mi gelişecek

Kurşunlu’nun Çavundur belde Belediye Başkanı Satılmış Doğan belde girişindeki tabelayı ışıklandırmama konusunda inadını sürdürüyor.

Turizm böyle mi gelişecek
banner145

Kurşunlu’nun Çavundur belde Belediye Başkanı Satılmış Doğan belde girişindeki tabelayı ışıklandırmama konusunda inadını sürdürüyor.

Çavundur Belediye Başkanı Satılmış Doğan belde girişindeki Kurşunlu Termal Kaplıcaları tabelasını karanlığa mahkum etme inadını ısrarla sürdürüyor.

Edindiğimiz bilgilere göre Çavundur Belediye Başkanı Doğan’ın belde girişindeki tabelayı ışıklandırmama konusunda gösterdiği ısrarın temel nedeni tabelada “Çavundur Termal Kaplıcaları” ibaresinin konulması.

Konuyla ilgili olarak Çavundur Belde Belediye Başkanı Satılmış Doğan’la yaptığımız görüşmede konu ile ilgili olarak bizlere şunları söyledi:

“Belde girişindeki tabela geçtiğimiz ay yaşanan şiddetli fırtına nedeniyle parçalandı. Bugüne kadar tabelanın yeniden yapılması konusunda Çankırı’da yaptığımız çalışmalardan bir sonuç alamadık. Son olarak İstanbul’dan bu işi yapabilecek olan firmalarla görüştük. Önümüzdeki günlerde tabelanın yenilenme işini gerçekleştireceğiz. Öte yandan sözünü ettiğiniz girişteki Termal kaplıcanın ışıklandırılması konusunda ise işletmeci firmadan bu tabelanın 20 m ileriye konulmasını istedik. Firma bu isteğimizi olumlu karşılamadı. Bununla birlikte ben Çavundur Belde Belediye Başkanı olarak tabelada Çavundur Termal Kaplıcaları yazmasını istedim. Bu önerim de kabul görmedi. Umarım yaşanan sorunu halleder, konuyu olumlu şekilde çözeriz.”

Olayın perde arkası...

Öte yandan haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre “tabela inadı”nın arkasında farklı olaylar yatıyor. Öncelikli olarak belde girişindeki elektrik direklerinin beldeye teslimiyle birlikte elektrik direklerinden elektrik alınması işi belde belediye meclis kararı gerektiriyor. Belde Belediye Başkanı meclisi toplayarak bu kararı bu güne kadar almış değil. Bu yüzden tesis işletmecisi Anıtur’un belde girişine diktiği reklam tabelası 3 yıldır geceleri yanmıyor!

Tabelanın ışıklandırılamayışı özellikle gece tesise gelen müşterilerin E-80 karayolunda seyir halindeyken ya tesisi ararken kaybolmalarına ya da tesisi geçerek çok sonra tekrar geriye dönerek tesise ulaşmalarına neden oluyor.

Sözün kısası Çavundur Beldesi Belediye Başkanı Satılmış Doğan, sorunu çözme yerine sorunla birlikte yaşamaya, Çankırı’nın tek termal tesisi olan bu tesisin tanıtım ve imaj konusunda oldukça sıkıntı yaşamasına neden oluyor.

Dileğimiz bugün için yaşanan bu olumsuzluğun bir an önce taraflar arasında giderilerek başta yaşanan görüntü kirliliği ile birlikte turistik tesisin ve bölgenin tanıtımının yakışan bir şekilde yerine getirilmesi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER