Türkiye Güreş Federasyonu ile Çankırı Belediyesi’nin birlikte düzenlediği Ömer Topuz Büyükler Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası’nın ilk günü tamamlandı.

4-5 Şubat tarihlerinde Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda 20 ilden yaklaşık 180 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonanın ilk gününde 50-55-59-65-72 kilogramda güreşçiler müsabakalara çıktı. Turnuvanın açılış töreni de gerçekleştirildi.

Ömer Topuz Büyükler Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası’nın açılış töreninde konuşan Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Acıpınar şu ifadeleri kullandı.

“Sayın Belediye Başkanım, İl Müdürüm, İl Genel Meclis Üyelerim, siyasi parti il ve ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının değerli yöneticileri, idarecilerimiz, antrenörlerimiz, sporcularımız, güreş hakemlerimiz, kıymetli basın mensupları, hanımefendiler ve beyefendiler 2023 yılının ilk büyük faaliyeti olan Kadınlar Türkiye Şampiyonası’na hoş geldiniz.

04-05 Şubat 2023 tarihlerinde Yarenler Diyarı Çankırı’mızda düzenlediğimiz Ömer Topuz Büyükler Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nda 20 il 180 sporcu 17 güreş hakemini ilimizde misafir etmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Ayrıca tarihimizde ilk defa 2022 yılında Kadınlar Avrupa Şampiyonu olan milli takımımız ve antrenörlerimiz de aramızda bulunmaktadır. Kendilerini başarılarından dolayı sizlerin huzurunda tebrik ediyorum.

Ayrıca Avrupa Dünya Şampiyonu, Olimpiyat 2.’si Dr. Şeref Eroğlu ve Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerimizin kararıyla Çankırı’mızın Avrupa Şampiyonu rahmetli Ömer Topuz hocamızın isminin bu güzide turnuvaya verilmesi de bizleri sevindirmiştir.

Sizleri tekrardan en kalbi duygularla selamlıyor, şampiyonaya katılan tüm sporcu kafilelerine başarılar diliyorum.”

Eleme müsabakalarıyla başlayan Ömer Topuz Büyükler Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününde kürsüye çıkan sporcular şu şekilde.

50 kg

1.Evin Demirhan (ASKİ SK)

2.Emine Çataloğlu (MKE Ankaragücü SK)

3.Zerda Demir (Termal Belediyesi SK)

Fatma Kızmaz (MKE Ankaragücü SK)

55 kg

Melda Dernekçi ( Edirne Belediyesi SK)

Sinem Koroğlu (Trabzon Belediyesi SK)

Esra Pul (Ankara Büyükşehir Belediyesi)

Esranur Eren (Beşiktaş Jimnastik Kulübü)

59 kg

Eda Tekin (Edirne Belediyesi SK)

Ebru Dağbaşı ( Beşiktaş Jimnastik Kulübü)

Mehlika Öztürk (Çorlu Belediyesi Spor Kulübü)

Sevim Akbaş (Termal Belediyesi SK)

65 kg

Büşra Efe (İstanbul Büyükşehir Belediyesi SK)

Deryanur Karaduman( Balıkesir Belediyesi Spor Kulübü)

Seda Başgol (MKE Ankaragücü SK)

Gamzenur Adakan (Tekirdağ Belediyesi SK)

72 kg

Bukrenaz Sert (İstanbul Büyükşehir Belediyesi SK)

Merve Pul (Ankara Büyükşehir Belediyesi SK)

Sude Berdan (Kartepe Belediyesi SK)

Nazar Batır (Beşiktaş Jimnastik Kulübü)

5 Şubat Pazar günü ise 53-57-62-68-76 kilogramda güreşçiler mindere çıkarak mücadele edecek.

Editör: Haber Merkezi