banner198

Çankırı'da kayın birader enişte yarışı heyecanlı başladı!

Siyasi partilerin milletvekili adaylarını Yüksek Seçim Kurulu’na(YSK) bildirmesinin ardından Çankırı’da iki ayrı partiden aday gösterilen kayınbirader enişte yarışı başladı.

Çankırı'da kayın birader enişte yarışı heyecanlı başladı!
banner242
banner145
Siyasi partilerin milletvekili adaylarını Yüksek Seçim Kurulu’na(YSK) bildirmesinin ardından Çankırı’da iki ayrı partiden aday gösterilen kayınbirader enişte yarışı eyecanlı başladı.

 

Farklı siyasi partilerden aday olan enişte Murat Berat Atalay, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) 1. Sıra aday gösterilirken, kayınbiraderi Hüseyin Filiz, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) 2. Sıradan aday gösterildi.

 -Tek yerli aday benbim!-

CHP adayı Atalay yaptığı açıklamada, “7 Haziran seçimlerinde Çankırı birinci sıra adayı olarak ilan edildim. Diğer partilerin adayları da açıklandı. Milletvekili olan kayınbiraderim Hüseyin Filiz, Çankırı’da ikinci sıra milletvekili adayı olarak AKP tarafından açıklandı. Dolayısıyla enişte ve kayınbirader olarak farklı siyasi partilerde aynı ilde karşı karşıya bir mücadelede başlamış bulunuyoruz. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum; benim için hayatımda değer verdiğim şeyler çok önemli, bu değerlerim adına karşıma kim çıkarsa çıksın mücadele etmekten asla vazgeçmeyecek bir yapıya sahibim. Dolayısıyla kayınbiraderimle karşı karşıya olmam akrabalık bağlarımı öncelemeyecektir. İnandığım değerler mücadelesini gerekirse de sert bir muhalefet ve siyasetle de sürdüreceğim. Ben Çankırı'nın, Türkiye'nin kazanmasını istiyorum. Üç partiden de tek yerli aday benim. Çankırı halkının bu kötü gidişe dur diyeceğini ve ben evlatlarını Cumhuriyet Halk Partisi'nden milletvekili olarak seçeceğine inancım tamdır.”

 

-Aday gösterilmesi önümün kesilmesi için bir manevra!-
Kayınbiraderi Hüseyin Filiz’in AK Parti’de ikinci sıra aday gösterilmesini de değerlendiren Atalay, “Partisi kayınbiraderim Hüseyin Filiz’i ikinci sıradan aday koydu. Herhalde ikinci milletvekilliğinin veya güçlü olacak partiye karşı benim kaşıma aday yaptığı inancındayım. Çankırı halkı bu yaşananları görmektedir. Bu benim önümün kesilmesi açısından AK Parti'nin yaptığı bir manevra olarak görüyorum. AK Parti'nin Türkiye’deki ve Çankırı'daki büyüsü bozulmuştur. Ben milletvekilliğine olan inancımı asla ve asla yitirmiyorum. Bu beni daha da güçlendirmiştir. Hüseyin Filiz polemikçi bir yapıya sahip birisi olması nedeniyle kendi partisinin teşkilatları içerisinde sevilmeyen bir kişiliktir.” ifadelerini kullandı.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2015, 03:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasanhüseyin kaymak
hasanhüseyin kaymak - 6 yıl Önce

Ssyın Atalay bey şansın ve yolun açık olsun desteğimiz devam edecektir.

Aydos Dağı
Aydos Dağı - 6 yıl Önce

Adaylığınız hayırlı olsun.
Ancak yanılıyorsunuz.
Sayın Hüseyin Filiz teşkilatında sevilen ve saygı duyulan bir dava Adam'ı.

ayhan
ayhan - 6 yıl Önce

sen filize kurban ol sen filizi asla eleştiremessin filiz çankırının gururu milletin sevdalısı.çankırının mimarıdır sevdamızdır.adam gibi adamdır

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

filiz seni 4 e katlar 4 ile çarpar boşa uğraşmayın hüseyin filiz için akp 2 0 alır çankırıda

;:;)))
;:;))) - 6 yıl Önce

:;;;))

AYHAN ÇELİK
AYHAN ÇELİK - 6 yıl Önce

hüseyin filiz çankırı için bir degerdir herkes filiz gibi çalışsa filiz gibi her daim milletiyle bütünleşseydi.çankırı böyle bir daha olurdu 4 bin kişi iş aş ekmek sahibi olcak çankırı ekonomisine destek olacak.kısaca herkes kazanacak bu çankırıyı büyütmedir.filiz her köyde ilçede beldede.merkezde.halkıyla birlikte.filiz.özden samimiyetle çalışıyor.ve çankırıda bunun farkında herdaim çankırı filizden çok memnun.milletin derdiyle dertlenen.sevincine ortak olan.bir yapıya sahiptir hüseyin filiz.

şabanözünlü
şabanözünlü - 6 yıl Önce

Berat. ey gönlümüz senden yana ama biraz zor be kardeşim ama yinede senin için çalışacagız.

Nejat
Nejat - 6 yıl Önce

kayıkçı kavgası yemezler!


SIRADAKİ HABER