banner198

TFF “Terim“ dedi

TFF, Galatasaray'ın Fatih Terim formülünü kabul etti.

TFF “Terim“ dedi
banner145
 A milli takımın yeni hocası artık Fatih Terim.

Başarılı teknik adam bu sene hem Galtasaray hem de Milli Takım'ı çalıştıracak.

Teknik direktör Abdullah Avcı'nın istifasının ardından milli takımda belirsizlik sona erdi. Ay yıldızlı ekipte üçüncü Fatih Terim dönemi başladı.

Futbol kamuoyu son günlerde A milli takımın başına kim geçecek sorusunun cevabını arıyordu... Öne çıkan en güçlü aday Fatih Terim'di...

Futbol Federasyonu, tecrübeli hocaya sezon sonuna kadar Galatasaray'daki görevini sürdürmesi kaydıyla 4 yıllık bir teklif yaptı.

Ardından gözler Galatasaray'ın vereceği karara çevrildi.Başkan Ünal Aysal ile Terim Florya'da biraraya geldi.

Bir buçuk saat süren görüşmenin ardından beklenen açıklamayı Ünal Aysal yaptı.

Sarı kırmızılı takımın uzun vadeli planlarından söz eden Aysal, bu süreçte takımın Terim'e ihtiyaç duyduğunu belirtti. Tecrübeli hocaya kısa süreli izin verebileceklerini dile getirdi.

Galatasaray yönetimi, bu kapsamda Federasyona Fatih Terim'in hem milli takımı, hem de Galatasaray'ı mayıs ayına kadar çalıştırmasını teklif etti.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Federasyon Yönetimi, teklife onay verdi. Böylece tecrübeli teknik adam üçüncü kez bu göreve getirilmiş oldu.

1 yıllık sözleşme imzalandı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, aynı zamanda A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörlük görevini de yürütmek için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Terim, federasyonun İstinye'deki binasında gerçekleştirilen imza töreninde, 1 yıllık sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Geçmişi başarılarla dolu

Milli takımla önemli başarılara imza atan Fatih Terim, 1996 yılında ay yıldızlı ekibi ilk kez Avrupa Şampiyonasına taşımıştı.

2005 yılında yeniden A Milli takımı çalıştıran Fatih Terim, 2006 dünya kupasına gitme hakkını baraj maçlarında kaybetti.

2008 Avrupa Şampiyonası finallerine katılan Fatih Terim yönetimindeki milli takım, yarı final oynadı ve Avrupa üçüncülüğünü elde etti.

Terim, millilerin 2010 Dünya Kupası finallerine katılma hakkını elde edememesi üzerine 19 ekim 2009'da görevinden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER