Kurşunlu’da 7’den 70’e herkesin yakından tanıdığı doğuştan engelli Şaban Mazak(42) yıllarca bilek güreşinde rakip tanımayan bir isim olarak bilinmekte.

 

Bilek güreşinde Türkiye ikinciliği de bulunan Şaban Mazak’ın karşısına dişli ve güçlü bir rakip çıktı:

 

AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu…

 

Seçim çalışmaları için Kurşunlu’da bulunan milletvekili Suat Kınıklıoğlu, beraberinde Kurşunlu AK Parti Belediye Başkan Adayı Kadir Şahin’le esnaf ve pazar yerinde vatandaşlarla görüştü.

 

Yıllardır Kurşunlu’da yaşayan ve hayatını ayakkabı tamirciliği ile kazanan Şaban Mazak’ın dükkanına gelen milletvekili Suat Kınıklıoğlu’na bir sürpriz hazırladık ve bilek güreşinin halen iddialı isimlerinden ve Türkiye şampiyonalarında birçok derecesi olan şampiyon sporcu ile bilek güreşi yapmasını istedik.

 

Geziye katılanların da ısrarları karşısında çaresiz olarak şampiyon sporcunun karşısına çıkan milletvekili Suat Kınıklıoğlu ilk güreşte yenilmesine karşın, ikinci müsabakada taraftarlarının da desteğiyle sürpriz bir atakla şampiyonu yendi!

 

Kurşunlu’da AK Parti Belediye Başkan adayı Kadir Şahin ve partililerle birlikte esnaf ziyaretlerini tamamlayan milletvekili Kınıklıoğlu, daha sonra beraberindekilerle birlikte salı günleri kurulan pazar yerini ziyaret etti. Burada alışveriş yapanlarla birlikte satıcılarla da sıkı diyologlar yaşayan milletvekili Suat Kınıklıoğlu’nun pazarcı esnafı ve vatandaşlardan büyük ilgi gördüğü gözlemlendi.

 

Milletvekili Suat Kınıklıoğlu saat 14.00 dolaylarında Kurşunlu’da ayrılarak Çerkeş’e geçerek çalışmalarını bugün ve yarın bu bölgede AK Parti Belediye Başkan adayı Ahmet Hendek’e destek turlarıyla sürdürecek.

 

 

 

 

 

  

Editör: Haber Merkezi